بزرگترین گالری عکس و تصویر در ایران

نوزاد یازده ماهه، توانایی های بچه

نوزاد یازده ماهه، توانایی های بچه

نوزاد یازده ماهه، توانایی های بچه

در این مطلب می خواهیم رشد و تکامل نوزاد را در ماه یازدهم بررسی کنیم.

– در این زمان کلمات از دهان نوزاد خارج می شوند و او می تواند کلمات را به صورت معنی دار استفاده کند. همان طور که مغز او در حال رشد است، توانایی حرف زدن او نیز پیشرفت می کند.
– علاقه او به گفتار را تشویق کنید و به صداهای او پاسخ دهید.
– در این سن نوزاد می تواند کلمات را تقلید کند. همچنین وقتی به او می گویید کاری انجام دهد متوجه منظور شما می شود. سعی کنید دستورات را مرحله به مرحله و با حرکات به او بیاموزید.
– این مراحل را به یاد داشته باشید. در این مرحله از زندگی نوزاد، مهارت های ارتباطی او ظهور پیدا می کنند بنابراین مهم ترین مهارت ها را در این مرحله می آموزد.
زندگی شما با نوزاد یازده ماهه در هفته اول: اختلافات نظم و انضباط
در این زمان شما و همسرتان موضوع جدیدی برای صحبت دارید و آن طریقه تنبیه کودک نوپا است.
به یاد داشته باشید شما و همسرتان روش های مختلفی برای پدر و مادر بودن دارید. این مسئله نکتی خوبی است و باید به عقاید و نقطه نظرات یکدیگر احترام بگذارید. داشتن عقاید قوی به معنای مهم بودن رفتار و آموزش نوزاد است. ایده های همسرتان به اندازه ایده های شما مهم است.
اگر در یک نظر خاص اختلاف دارید بهتر است درباره اش صحبت کنید و نقاط ضعف و قوت آن را در نظر بگیرید. شما و همسرتان باید به یک ایده یکسان برسید زیرا در صورتی تنبیه موثر است که همیشگی و سازگار باشد.

بهتر است درباره موضوعی که اختلاف نظر دارید مطالعه کنید، با مشاور صحبت کنید و کتاب های مختلف بخوانید. استراتژی پدر و مادرها از زمانی که شما بچه بوده اید خیلی تغییر کرده است و ممکن است روشی وجود داشته باشد که شما از آن آگاه نیستید.

 
نوزاد یازده ماهه در هفته دوم
– کودک در این سن از ورق زدن کتاب ها لذت می برد. از طریق کتاب ها می توانید رنگ های مختلف را به کودک نشان دهید.
– برای ایجاد تنوع در زمان خواند کتاب سعی کنید از کتابخانه کتاب های مختلف بگیرید.
– کودک شما در چند ماه اخیر درگیر اضطراب ناشی از جدایی از شما بوده است. او به شما وابسته است و هنگامی که او را ترک می کنید نگران می شود.
– برای سهولت در خروج، سعی کنید خداحفظی شما کوتاه باشد. خداحافظی طولانی هم برای شما و هم کودک عذاب آور است. بعد از این که شما از دید کودک خارج شوید گریه های او تمام می شود.
– می توانید با دوری از کودک احساس استقلال به او بدهید. البته او هنوز به شما نیاز دارد. بنابراین اگر به اتاق دیگری می روید چند دقیقه صبر کنید تا به دنبال شما بیاید. اگر در اتاق دیگری هستید با او حرف بزنید.
زندگی شما با نوزاد یازده ماهه در هفته دوم: جشن تولد یک سالگی نوزاد
تولد یک سالگی نوزاد هر چقدر باشکوه باشد باز هم نوزاد به آن بی اعتنا می باشد.
با این حال می توانید فرصتی برای جشن داشته باشید. برخی ایده ها برای تولد:
– تولد در منزل. می توانید جشن را در منزل یا حیاط خلوت برگزار کنید. کود در این حالت راحت تر است و شما می توانید مواد غذایی مورد نظر را تهیه کنید و بچه های دیگر را نیز دعوت کنید.
– با افراد خانواده جشن بگیرید. می توانید ناهار یا شام با بستگان برگزار کنید. کودک شما از دیدن چهره های خوشحال و آشنا شاد می شود. همچنین عکس های این تولد یادگاری دائمی از افرادی که دوست دارد می باشد.
– تولد در خارج از منزل. می توانید در پارک نزدیک منزل تولد بگیرید یا پیک نیک خاصی برگزار کنید.
– تولد در داخل منزل. می توانید در محیطی بسته تولد بگیرید و فعالیت های مناسب کودکان تدارک ببینید.
– با هم تولد گرفتن. می توانید همزمان با یکی از دوستانتان تولد بگیرید. اما بهتر است تعداد مهمان ها محدود باشد تا کودکان احساس غریبی نکنند.
– شکار لحظه. از کودکتان عکسی بزرگ بگیرید. لباس ها را نگه دارید و هر سال با عکس مقایسه کنید و روند رشد کودک خود را ببینید.

تکامل نوزاد یازده ماهه در هفته سوم
– در این مرحله کلمات کودک محدود به ماما و بابا است. اما کودک می تواند چند جمله نامفهوم نیز بگوید. سعی کنید طوری رفتار کنید گویی حرفهای او را می فهمید.
– کودک می تواند به سوالات ساده پاسخ دهد به خصوص اگر با حرکات دست او را راهنمایی کنید. او در پاسخ به سوالات شما از روش خود استفاده می کند مثلا برای نه گفتن سر خود را تکان می دهد.
– در این ماه به کودک بیاموزد چطور می تواند کمک کند. به عنوان مثال در کنار او بنشینید و اسباب بازی هایش را تمیز کنید. کم کم او یاد می گیرد به شما کمک کند.
– آموزش ارتباط برقرار کردن بین اشیا و نام آن ها وظیفه شما است. بنابراین هرچقدر شما این کار را بیشتر انجام دهید کودک سریع تر کلمات را می آموزد.
– با کودک صحبت کنید و به اشیا اشاره کنید. هنگامی که از پله ها بالا می روید آن ها را بشمارید و به رنگ ها و اسم میوه ها و سبزیجات اشاره کنید. برای کودک کتاب با عکس بخوانید و از او بخواهید به اسم ها اشاره کند.
– از او بپرسید دوست دارد جوراب آبی بپوشد یا قرمز یا دوست دارد با حلقه ها بازی کند یا بلاک ها. فقط دو گزینه به او بدهید و هر دو گزینه را جلوی او قرار دهید. ممکن است کودک جواب ندهد اما بعدا شما را غافلگیر می کند.
زندگی شما با نوزاد یازده ماهه در هفته سوم: خرید از سوپرمارکت
سعی کنید زمانی به سوپرمارکت بروید که همسرتان مراقب نوزاد است. همچنین می توانید به صورت آنلاین خرید کنید. این کار آسان تر است و باعث می شود موادغذایی غیر ضروری نخرید.
سعی کنید موادغذایی با قیمت پایین تر بخرید.
سعی کنید موادغذایی به مقدار زیاد بخرید (اگر می توانید انبار کنید).
از جایی خرید کنید که قیمت کمتری دارد.

اگر نوزاد انگشتش را می خورد امری نگران کننده است؟
خیر، انگشت خوردن نوزاد امری طبیعی است و نوزاد برای آرام کردن خود این کار را انجام می دهد.

آیا انگشت خوردن مشکلات دندانی ایجاد می کند؟
پزشکان معتقدند نوزاد می تواند تا دو سالگی انگشت بخورد و هیچ تاثیری بر روی دندان ها نداشته باشد. برخی پزشکان نیز معتقدند این کار تا ۴ یا ۵ سالگی مشکلی ایجاد نمی کند.

آیا پستانک بهتر از انگشت خوردن است؟
پستانک راهی دیگر برای آرام شدن نوزاد است اما راهی بهتر نیست. نوزاد یاد می گیرد در هنگام افتادن پستانک به شما وابسته باشد و افتادن آن باعث کثیف شدن یا حتی گم شدن آن می شود. در واقع این تصمیم با نوزاد است و شما نمی توانید برای نوزاد تصمیم بگیرید.

قدم های اول
اگر فرزند شما هنوز قدم های اول را برنداشته است به زودی شروع به راه رفتن می کند.
می توانید با ایستادن یا خم شدن جلوی کودک و باز کردن دست ها به سمت او، او را تشویق به راه رفتن کنید. همچنین می توانید دست های او را بگیرید و او را به سمت خود راه ببرید. نوزاد برای حفظ تعادل دست ها را دورش قرار داده ، آرنج ها خم است، پاها به سمت خارج است و شکم به جلو راه می رود.
نوزاد را بر روی سطحی نرم قرار دهید و مراقب او باشید و در هنگام راه رفتن او را تنها نگذارید.

گذر از پستانک
کارشناسان معتقدند الان زمان خوبی برای گرفتن پستانک از کودک است.
هر چقدر نوزاد بیشتر از پستانک استفاده کند سخت تر می توان او را از پستانک جدا کرد. اما دلیل دیگر کنار گذاشتن پستانک شروع رشد گفتاری کودک است. کودک با پستانک در دهان کمتر حرف می زند.
فراموش کردن پستانک امری سخت است. بنابراین این کار را به تدریج انجام دهید. در طول روز استفاده از آن را محدود کنید و در طول شب اجازه استفاده از آن را به کودک ندهید. همچنین می توانید پستانک را با اسباب بازی او عوض کنید.

بازی جدید
در این مرحله کودک شروع به نشان دادن مهارت های حرکتی می کند. برخی کودکان در این سن دامنه بازی های آرام ۲ تا ۵ دقیقه ای دارند اما برخی دیگر اصلا بازی آرام دوست ندارند.
کودک فکر می کند هل دادن، پرتاب کردن و کشیدن کاری سرگرم کننده است. او دوست دارد اسباب بازی ها را در سبدی بزرگ بریزید و دوباره بیرون بریزد.

پیشرفت مهارت های پدر و مادرانه
در ابتدا اعتماد بنفس کامل درباره نیازهای کودک خود ندارید. اما کم کم می توانید با سوال پرسیدن، مطالعه و تجربه، اطلاعات کافی کسب کنید و نیازهای کودک خود را به درستی متوجه شوید و رفع کنید.
می توانید به گروه های مادرها یا گروه های پدرها بپیوندید. در این گروه ها احساسات سایر پدر و مادرها را می بینید و سعی کنید با افراد جدید ارتباط برقرار کنید و اطلاعات کسب کنید.

شعر مشکست توده توده نهاده بر ارغوان از رشیدالدین وطواط شعر مشکست توده توده نهاده بر ارغوان از رشیدالدین وطواط امام سعدالملک رشیدالدین محمد بن محمد بن عبدالجلیل عمری کاتب بلخی معروف به رشید وطواط شاعر نام...
چاقی در کودکان، نقش تبلت ها یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که احتمال ابتلا به چاقی در نوجوانانی که بیش از حد وقت‌شان را به تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند و کامپیوتر اختصاص می‌دهن...
عکس های خودرو U | Concept هیولای جدید لکسوس شرکت لکسوس در نمایشگاه Detroit Auto Show اتومبیلی به نام U | Concept را معرفی کرد. این اتومبیل SUV فعلا در مرحله کانسپت قرار دارد و مشخص نیست در چه زم...
درد واژن هنگام نزدیکی، عفونت دارم؟ سوال:سلام و روز بخیرمن حدود 9ماه است که ازدواج کردم،پردم از نوع حلقوی ارتجاعی میباشد موقع نزدیکی سوزش و درد در واژنم دارم با مشاور پزشک دو دوره پ...
شلوار پوشیدن در بارداری، چرا دقت کنیم؟ همه خانم‌ها وقتی باردار می‌شوند و یک موجود را در وجودشان احساس می‌کنند، شادی زائدالوصفی در روزهای زندگی‌شان جریان پیدا می‌کند، شادی‌ای که بسیار ا...
مدل پیراهن مردانه ۲۰۱۷ و مدل پیراهن مردانه مجلسی جدید ۹۶ عکس های جدید انواع مدل پیراهن مردانه و پسرانه ۹۶ – ۲۰۱۷ مدل پیراهن مردانه ۲۰۱۶ جنس ترک فوق العاده شیک و جذاب کلکسیون مدل پیراهن مردانه مجلسی ۲۰۱۷ ر...
فواید خوردن سبزیجات در بارداری سبزیجات سبز و زرد، مانند اسفناج، کاهو، انواع لوبیا،عدس،نخود فرنگی،فلفل سبز و قرمز،انواع کلم،اسپراگوس(مارچوبه)، هویج،کدو و سیب زمینی می باشند. از ...
آمادگی جسمانی برای بارداری نی نی بان، گروه ترجمه: برای اینکه بهترین شروع را برای کودکتان رقم بزنید، هیچ چیز مهمتر از این نیست که خودتان سلامت باشید. سلامت بدن در تلاش برای ...
شعر کودکانه شاد، لاله و گربه خواندن شعر برای کودکان آنها را با جهانی خیالی آشنا می کند و تصویرهایی که بر پایه داستان شعر در ذهن خود می سازند، خلاقیت آنها را بالا می برد.لاله ...
کودکم درس نمی خواند، راهکار چیست؟ سوالپسرم13ساله است کلاس هشتم طبق شواهد اوباهوش است و با یک مرور میتواند نمره خوب از درسش بگیرد در مدرسه غیر انتفاعی بسیار خوبی با دبیران خوب تحصی...
آموزش کشیدن خط چشم رنگی آرایش چشم با خط چشم رنگی | میکاپ خط چشم رنگی   زیبایی چشم ها نقش تعیین کننده ای درزیبایی چهره تان خواهد داشت و یک آرایش زیبا و متن...
سریال پایتخت ۴ پایتخت ۴ نام فصل چهارم از مجموعهٔ تلویزیونی پایتخت است که در رمضان ۱۳۹۴ از شبکه ۱ سیما پخش شد. این سریال ساختهٔ سیروس مقدم می‌باشد.   کارگرد...
عکس های بازیگران و چهره های مشهور با همسرانشان المیرا شریفی مقدم و داوود عابدی بنیامین بهادری و همسرش رضا عطاران و همسرش رحمان داوودی در کنار همسرش رضا کیانیان و  همسرش روناک یونسی...
علت تأخیر در پریود، چی میتونه باشه؟ سوال:سلام دختری هستم ۱۸ ساله. مسئله ی پریود‌ خیلی نگرانم کرده نامنظم هستش تقریبا‌. تا الان هر ماه پریود میشدم با اینکه زیاد نامنظم نبود ولی ایندف...
ماه های آخر بارداری، تغییرات روحی با نزدیک شدن به زمان زایمان، شما و همسرتان بیشتر مضطرب و نگران خواهید شد. ممکن است خلق و خوی  شما نیز مرتب بدون هیچ دلیل به خصوصی ،تغییر کند. شما...