بزرگترین گالری عکس و تصویر در ایران

تاثیر ورزش بر باردار شدن

تاثیر ورزش بر باردار شدن

تاثیر ورزش بر باردار شدن

 ورزش منظم نقش مهمی در کاهش وزن و کنترل وزن ایفا می‌کند؛ اما منفعت‌هایی برای زایمان و فرزندآوری نیز خواهد داشت.
تحقیقی که در یک مجله فرزندآوری در سال ۲۰۰۷ منتشر شده به این نتیجه رسیده است که احتمال بارداری یک زن مستقیما به میزان اضافه وزن وی بستگی دارد.  درصد باروری زنانی با BMI بالای ۲۹، ۴ درصد کمتر است. این  تاثیرحتی برای زنان بسیار چاق نیز بیشتر می‌شود. زنان با شاخص توده بدنی ۳۵ تا ۴۰| ۲۶ درصد تا ۴۳ درصد کمتر از افراد با BMI 21 تا ۲۹ بارور می‌شوند. همچنین  تصور می شود چاقی منجر به فقدان تخمک گذاری می شود. زنان دارای اضافه وزن که بارور می‌شوند در معرض خطر بیشتری از عوارض دوران بارداری قرار می‌گیرند.
 تحقیقات نشان می‌دهد که اگر شما قبل و در طول بارداری ورزش کنید، می توانید یک بارداری و وضع حمل سالمی داشته و بهبود سریع‌تری را تجربه ‌کنید، همچنین احتمال ابتلا به افسردگی پس از زایمان در شما کمتر خواهد بود. ورزش منظم در زمان بارداری تحرک شما را بهبود می‌بخشد و همچنین  درد کمتر و کمردرد کمتری خواهید داشت. علاوه براین، اگر از دیابت بارداری یا فشار خون بالا رنج می‌برید، ورزش برای شما مفید خواهد بود؛ البته، می توان احتمال بروز فشار خون بالا و دیابت بارداری را با مراقبت های حین بارداری و تغذیه ی مناسب کاهش داد.
برنامه ورزشی ایده آل شما باید عناصر قلبی-عروقی را برای سالم نگه داشتن قلب و ریه شما (فعالیت‌های نفس زنان) و همچنین تمرینات مقاومتی و مغزی برای قدرت (که شامل عضله سازی، کار با وزنه، یا متناسب کردن بدن شما می‌شود) مد نظر قرار دهد. این فعالیتها را با وضعیت خوب بدنی و تعادلی، ثبات و آرامش ترکیب کنید (یوگا، پیلاتیس، تای چی و کشش را برای انعطاف پذیری امتحان کنید).
 
۱٫ برنامه ورزشی خود را شروع کنید.
اگر به تازگی ورزش را شروع کرده‌اید، همه چیز را ابتدا آسان بگیرید. نکات و موارد مهمی هستند که نیاز هست نسبت به آنها آگاهی داشته باشید خواه شما در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید یا در حال حاضر باردارید، و یا اینکه زایمان کرده اید.
اول از همه، اگر شما ورزش را اخیرا آغاز کرده‌اید، سعی کنید هر ورزش جدیدی را به تدریج آغاز کنید.
اگر شما همیشه به طور منظم ورزش می‌کنید، از هر گونه فعالیت، به خصوص در سه ماهه اول اجتناب کنید چرا که می‌تواند به گرمای بیش از حد یا استرس جدی در بدن شما منجر شود (به عنوان مثال، ماراتن، ورزش‌های سه گانه و یا جلسات هوازی پایدار؛ البته، تمرینات هوازی با شدت میانه مانعی ندارد). اگر تصمیم به باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که ممکن است چند هفته طول بکشد تا متوجه شوید که حامله هستید.
همچنین، اگرمی خواهید باردار شوید، همسرتان باید از ورزش با شلوار تنگ یا گرم و همچنین از فشرده سازی بیضه‌ها اجتنناب کند – این عوامل می‌تواند سلامت اسپرم‌هایش را به خطر بیاندازد.
 
۲٫ مکمل‌های خود را برای تولید انرژی و عضله سازی به یاد داشته باشید.
به دور از مزایای کامل ورزش، به مقدار بهینه‌ای از همه ی مواد مغذی مهم، از ترکیب رژیم غذایی و مکمل‌های خود نیاز دارید.
موفقیت در ورزش بستگی به نظم و تعهدتان دارد. اگر می‌خواهید همه ی مزیت‌ها را کسب کرده و برنامه ی ورزشی خود را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید، شما به سطوح بهینه‌ای از تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری نیاز دارید.
آیا آن چه که در مورد روی یاد گرفته‌اید به خاطر دارید؟ روی در بیش از ۳۰۰ سیستم آنزیمی مرتبط با عضله سازی و عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش دارد. اگر به کمبود روی مبتلا هستید، ورزش تقویت عضلات به این معناست که روی کمتری برای پاسخ ایمنی شما در دسترس است – این مسئله احتمال سرفه، سرماخوردگی و آنفولانزا را بیشتر می کند. عضله سازی همچنین می‌تواند سازش بالقوه‌ای برای همه فعالیتهایی باشد که روی در عرصه تولیدمثل انجام می دهد- همه چیز از اسپرم‌های سالم تا جلوگیری از چین‌های کشش و شقاق نوک پستان.
راه حل؟ وضعیت روی خود را به طور منظم بررسی کرده و مکمل‌های قبل بارداری، بارداری یا شیردهی خود را مصرف کنید.
یکی دیگر از دلایلی که بدن در حال ورزش شما نیاز به حمایت تغذیه‌ای مقوی دارد، کمک به مقابله با بار سمی است. خواه این بار، مواد زائد سوخت و ساز بدن و یا حاصل شیوه زندگی و محیط زیست شما باشد، تجمع سموم باعث فرآیندهای بیوشیمیایی می‌شود که مانع سوزاندن چربی‌ها می‌گردد. اگر یکی از دلایل شما برای ورزش کاهش وزن است، می‌توانید به این روند با مصرف مواد مغذی که شما برای سم زدایی نیاز دارید و نوشیدن مقدار زیادی آب خالص (۲ لیتر در روز به همراه ۱ لیتر برای هر ساعت ورزش) کمک کنید.
 
۳٫ یوگا را امتحان کنید.
ممکن است یوگا نسبت یه دویدن، پریدن و بلند کردن وزنه بیشتر مناسب خلق و خوی خود شما باشد.  به خصوص برای تقویت اندام‌های تناسلی مفید است.
یوگا می‌تواند حس عمیقی از آرامش و رفاه القا کند، که در زمان تلاش برای بارداری بسیار مفید است، و همچنین مزایای دیگری که به سادگی قابل شمردن هستند. موقعیت‌های کار، عادات وضعیت عمومی و استرس عاطفی می‌تواند موجب انقباض در حفره لگن و کمر شما شود. حالت‌های خاص یوگا می‌تواند این منطقه را باز کرده و همچنین تا حد زیادی موجب افزایش گردش خون می‌شود. گردش خون را با ارائه‌ی بهتر اکسیژن و سایر مواد مغذی به همه سیستم‌های بدن، از جمله اندام‌های تناسلی شما بهبود می‌بخشد.
بسیاری از حالتهای یوگا نسبتا ساده است، و کتاب‌های خوب، دی وی دی و برنامه‌های بسیاری برای افراد مبتدی وجود دارد. اما اگر خواهان به دست آوردن حداکثر منافع هستید، به کلاسی بروید که در آن یک مربی واجد شرایط می‌تواند شما را به صورت جداگانه راهنمایی کند. این امر به ویژه در زمان بارداری مهم است، زیرا برخی حالتها نباید توسط زنان باردار به کار برده شوند. کمی تمرین روزانه بسیار موثرتر از جلسه‌ای یک بار در هفته می‌باشد.
یوگا می‌تواند همچنین مزایایی برای شریک زندگی شما داشته باشد، و بیشتر و بیشتر مردان از این نوع ورزش (مناسب برای استرس بالا) استقبال می‌کنند. یوگا ورزش فوق العاده و آرامبخش برای بچه‌ها نیز به شمار می رود.
 
۴٫ پیلاتیس عالی است.
پیلاتس یک فرم عالی ورزش برای دوران بارداری است که بیشتر بر ثبات مغز متمرکز است.
پیلاتس به پیشرفت و توانایی مغز برای تقویت عضلات عمیق شکم و کف لگن کمک می‌کند. این ورزش خاص می‌تواند در دست و زانو شما انجام شده (موقعیتی که بسیاری از زنان به طور غریزی در طول یک تولد فعال فرض می‌کنند) و می‌تواند به قرار گرفتن نوزاد شما در موقعیت صحیح وضع حمل کمک کند. پیلاتیس شهرت خوبی برای کمک به مادران برای کسب سریع فرم بدنی قبلی خود پس از زایمان دارد.
تمرینات پیلاتیس بسیار سازگار است، بنابراین همانطور که اندازه و فرم بدنی شما تغییر می‌یابد، می‌توانید به راحتی روال خود را تغییر دهید. انجام پیلاتیس به تنهای توصیه نمی‌شود، بنابراین در کلاس‌ها ثبت نام کنید.  به مربی خود بگویید که قصد بارداری دارید.
 
۵٫ موقعیت‌های زایمان فعال را تمرین کنید.
مزایای بسیاری برای حرکت به اطراف در زایمان و وضع حمل در حالت نشسته وجود دارد.
بدون شک حرکت به اطراف در طول زایمان و وضع حمل در حالت نشسته به جای وضعیت خوابیده به پشت مزایای شگرفی هم برای مادر در حال زایمان و هم نوزادش دارد. اگر هنوز باردار نیستید تمرین پیشاپیش زایمان فعال ممکن است ایده‌ای عجیب به نظر آید، اما ارزشش را دارد.
چمباتمه یک موقعیت عالی برای مرحله دوم زایمان است، زیرا اجازه می‌دهد تا کانال تولد کاملا باز شود. جای تعجب ندارد، این یک موقعیت راحت برای زنان غربی نیست، زیرا مفاصل مچ پا و تاندون آشیل آنها معمولا کاملا سفت می‌شود. در حالی که زنان در کشورهای در حال توسعه هنوز هم ممکن است هر روز زمان زیادی صرف چمباتمه زدن کنند، شما نیاز به تمرین چمباتمه چند ماه قبل از زایمان دارید. با یک جلسه بسیار کوتاه شروع کرده و زمانی صرف چمباتمه نمایید. حتی پس از آن، ممکن است احساس راحتی بیشتری در یک چمباتمه حمایت شده کنید. با فرض این که شریک زندگی شما فردیست که از شما حمایت خواهد کرد، وی نیز به اهمیت تناسب پی خواهد برد.
 
۶٫ ورزش‌های کف لگن را فراموش نکنید.
 این تمرین را در هرجا و هرزمانی انجام دهید.
عضلات کف لگن یک گروه زنجیر مانند در اطراف و پایه مهبل، مقعد و پیشابراه را تشکیل می‌دهد. این عضلات همچنین از تمام محتویات شکم حمایت کرده، و نوزاد شما در زمان تولد از آنها عبور می‌کند. تقویت این عضلات یک فعالیت بسیار ارزشمند است. تقویت عضلات کف لگن به این معنی است که پس از زایمان شما شلوار خود را در زمان خنده، عطسه، سرفه، پرش و یا دویدن خیس نمی‌کنید!
برای شناسایی عضلات کف لگن خود، این ورزش را امتحان کنید. دفعه بعد که نیاز به دفع ادرار داشتید، سعی کنید جریان را در اواسط آن متوقف کنید و سپس عضلات را شل کنید. درواقع عضلات کف لگن خود را به کار گرفته‌اید. حالا که می دانید چه کاری انجام دهید، می‌توانید این تمرین را هر زمان که دوست دارید تکرار کنید.
سعی کنید تا تعداد دفعات انقباض و همچنین زمان حفظ انقباض را افزایش داده و این عضلات را آزاد کنید. چه مدت می‌توانید نگه دارید؟ آیا می‌توانید تا پنج دقیقه تمرین کگل روزانه انجام دهید؟ هرگز برای شروع خیلی زود نیست. شما خیلی خوشحال خواهید شد که انجام داده‌اید، و شریک زندگی‌تان متوجه تفاوت در عشق ورزی نیز خواهد شد.
 
۷٫ ستون فقرات خود را تراز کنید
مسیرهای عصبی مغز شما باید عاری از دخالت برای حفظ سلامتی و باروری باشد.  لگن خود را برای یک زایمان آسان‌تر آماده کنید.
درمان کایروپراکتیک و امراض استخوانی تا حدی یکدیگر را همپوشانی می‌دهند، زیرا هر دو بر چیدمان مناسب ستون فقرات شما تمرکز دارند. با این حال، امراض استخوانی، با بافت نرم، سیستم عصبی و تامین خون سالم مرتبط هستند. این درمان در هر مرحله از سفر شما در تبدیل شدن به یک پدر و مادر در هر دوی شما نقش دارد. اطمینان حاصل کنید که عاری از هر گونه انسداد هستید (نیمه-دررفتگی) که ممکن است عملکرد سیستم‌های درگیر در سلامت عمومی و تناسلی شما را به خطر بیندازد.
هنگامی که شما باردارشدید، تغییرات فیزیکی، وضعیتی، عاطفی و هورمونی رخ می‌دهد.  حفظ انعطاف پذیری و ترازبودن ستون فقرات می‌تواند شما را از بسیاری از علائم مزاحم بارداری دور نگه دارد. به عنوان مثال، هورمون‌ها به استراحت لگن و دهانه رحم، و آماده سازی شما برای زایمان کمک می‌نمایند. اما این آرامش باعث می‌شود شما بیشتر مستعد ابتلا به جابه جایی مهره، کشش‌ها، و دردها شوید.
امراض استخوانی و مراقبت‌های کاریوپراکتیک می‌تواند این احتمال را کاهش دهد. در همان زمان، آنها می‌توانند اطمینان حاصل نمایند که کودک شما در وضعیت مطلوبی در رحم برای زایمان راحت‌تر قرار دارد. یافته‌ها در کنگره جهانی کایروپراکتیک ۱۹۹۱ نشان داد که زنانی که مراقبت‌های کاریوپراکتیک درزمان بارداری داشته‌اند، زمان وضع حملشان به طور قابل توجهی کوتاه‌تر بوده است. زایمان برای ۲۴ درصد در شکم اولها و ۳۹ درصد برای بارداری‌های بعدی کاهش می‌یابد.
درمان طراحی و شناخته شده مخصوص برای زنان باردار مانند تجزیه و تحلیل و تنظیم روش و بستر در دوران جنینی می‌تواند به نوزاد برای اتخاذ موقعیت مطلوب در زایمان کمک کند. که در سال ۱۹۷۸ توسط دکتر لری وبستر، بنیانگذار انجمن بین المللی کایروپراکتیک کودکان طراحی و توسعه یافته است، این تکنیک با خیال راحت تراز لگن را در زنان باردار بازیابی کرده و به ویژه اگر نوزاد شما در موقعیت بریچ قرار دارد مفید است. اجتناب از امکان زایمان بریچ به معنی اجتناب از یکی از دلایل عمل سزارین است.  یک متخصص بیماریهای استخوان / فیزیوتراپ متخصص در روش وبستر بیابید.

دل درد در ماه اول بارداری، طبیعیه؟ سوال مخاطب نی‌نی‌بان: آیا دل درد تو ماه اول بارداری طبیعیه؟پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:دوست عزیز، به محض عقب افتاد...
فیس آپ دیدنی هانیه توسلی + عکس هانیه توسلی بازیگر زن معروف ایرانی با منتشر کردن عکسی جالب و دیدنی از خود از جوانی تا پیری که فیس آپ گفته میشود صفحه شخصی خود را بروز کرد. ا...
ساخت کیسه‌های پلاستیکی از پوست میگو یکی از موادی که بازیافت نمی شود و سالیان سال جذب طبیعیت نمی شود و خطر جدی برای محیط زیست دارد کیسه های زباله است که دانشمندان با تحقیق و پژوهش جدید مو...
آشنایی با سی‌ و سه‌ پل اصفهان     نام سی‌وسه‌پل کشور  ایران استان اصفهان شهرستان اصفهان اطلاعات اثر نام‌های دیگر پل الله‌وردی ...
بررسی زایمان زودرس، راهی داره؟ سوال:با عرض سلام ببخشید خواستم بدونم از چه طرقی میشود علت زایمان زودرس را بررسی کرد؟فقط به من عکس رنگی رحم رو گفتن به سوال دیگه شنیدم که عکس رنگی...
بزرگترین زولبیای ایران بزرگترین زولبیای ایران یکی از خوردنی های خوشمزه در ماه مبارک رمضان زولبیا و بامیه است که البته در میل کردن آن باید جوانب احتیاط را رعایت کرد. ز...
مراحل شکل گیری جنین هفته به هفته در طول بارداری جنین از یک اسپرم و یک تخمک به نوزادی زیبا تبدیل می شود. هفته دوم بارداری: بارور شدندر آغاز این هفته شما در حال تخمک گذاری هستید. س...
لک سفید روی ناخن بچه ها، علت چیست؟ سوالبا سلام میخواستم بدونم لکه های سفید ناخن در کودک یکسال و نیم نشونه بیماری یا کمبود ماده خاصی در بدن اوست؟با تشکر. جوابسلام مادر عزیزاین مسئله...
علت عرق پشت سر نوزاد سوال مخاطب نی‌نی‌بان: پسری دارم 9 ماهه. وزن تولد 3800. الان 10 /700 قد تولد 52 الان 75 دور سر تولد 35 الان 46 چند روزه موقع شیرخوردن کلن پیشونی و...
عکس نوشته تمام آرزوی منی ⋆ پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ 124 بازدید در عکس نوشته تمام آرزوی منی شما کاربران عزیز سایت عاشقانه لاو98 شاهد سری جدید از عکس نوشته های عاش...
ناباروری مردان، دلایل تولید کم اسپرم گاهی ممکن است در آزمایشات، نتیجه نمونه منی تعداد بسیار کم اسپرم را نشان دهد. تعداد کم به معنی کمتر از 20 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی می...
پیشگیری از سرطان پروستات، رژیم غذایی مناسب بنا به آمارها سرطان روده بزرگ، کبد و پروستات یکی از دلایل مرگ و میر در جهان به خصوص در مردان است.بسیاری از مردم به دلیل کم تحرکی و مصرف غذای نامن...
وان شستشوی نوزاد، نکاتی برای ایمنی کودکان نیاز به شستشوی زیاد ندارند واقعا هر چند روز یک بار کافی است. شما تا زمانی که بند ناف بیفتد کودک را به حمام نمی برید. بهترین راه برای حمام ...
عوارض دیر باردار شدن، تصمیم درست بگیرید  دکتر محمد شریعتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در همایش پیامد های تک فرزندی به تشریح دلایل تاخیر در فرزند آوری و برخی از مشکلات ناشی ا...
مراقبت های دوران بارداری، نگران قلب کودکتان باشید/ صدای دکتر توصیه های بسیار مهم به مادران باردار برای اینکه کودکشان مبتلا به بیماری های قلبی مادرزادی نشود. یکی از مواردی که باید حتما رعایت کنند مصرف&#...