بیوگرافی تریپل اچ

بیوگرافی تریپل اچ

 

تریپل اچ
لقب(ها) HHH
Hunter Hearst Helmsley
Jean-Paul Levesque
Terra Ryzing
Triple H
قد معرفی‌شده ۱٫۹۳
وزن معرفی‌شده ۱۱۶ کیلوگرم
زادروز ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹
Nashua New Hampshire
محل زندگی Greenwich Connecticut
معرفی‌شده از Greenwich Connecticut
مربی(ها) Killer Kowalski
آغاز به کار مارس ۲۴ ۱۹۹۲

 

پاول مایکل لِیوسک (به انگلیسی: Paul Michael Lévesque) کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی متولد ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹ است که در کمپانی WWE کشتی می‌گیرد. تریپل اچ یکی از تاثیر گذارترین قهرمانان این رشته به شمار می‌رود. او شوهر استفانی مکماهون دختر وینس مکماهون صاحب کمپانی WWE است و البته در سال ۲۰۱۱ از طرف وینس مکماهون مدیر عامل WWE شد. وی تا به امروز موفق به کسب سیزده عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان شده است و پس از ریک فلیر و جان سینا پرافتخارترین مرد این رشته ورزشی است. وی البته با ۶۱۶ روز در اختیار داشتن کمربند سنگین وزن جهان، رکورد بیش ترین مدت زمان نگاه داری این کمربند را در اختیار دارد. اکنون تریپل اچ دارای ۱۹۳ سانتی‌متر قد و ۱۱۶ کیلوگرم وزن است.

ورود به کشتی مسابقات قهرمانی جهان (از ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵)

در اوایل ۱۹۹۴ تریپل اچ وارد کمپانی WCW شد. او در اولین مسابقه با نام ترور رایسین حضور یافت و توانست کیت کول را شکست دهد. نام او در رینگ به سرعت به نام ترا رایزینگ تغییر کرد تا اواسط سال ۹۴ از آن به بعد او را ژان پاول لیوسک می‌نامیدند. در طول این مدت، او شروع کرد به استفاده از حرکت پایانی خود به نام شجره نامه یا همان (Pedigree).

در اواخر سال ۹۴ و اوایل سال ۹۵ تریپل اچ مدت کوتاهی را با ویلیام ریگال تیم بودند اما مدتی بعد از WCW خارج شد و به کمپانی WWE رفت و در آن جا با نام تریپل اچ به فعالیت خود ادامه داد.

گروه دی جنریشن اکس (از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰)

گروه دی جنریشن اکس برای اولین بار در بیستم سپتامبر سال ۱۹۹۷ در پی پر ویو One Night Only تشکیل گردید. اولین اعضای تشکیل دهندهٔ این گروه شان مایکلز، تریپل چ و چاینا بودند. در سیزدهم اکتبر سال ۱۹۹۷ این اعضا رسماً نام گروه خود را ” دی جنریشن اکس” معرفی کردند. این گروه تا رستلمنیا ۱۴ در سال ۱۹۹۸ با همین نفرات فعالیت داشت.

در این مدت تریپل اچ توانست عنوان پادشاه رینگ (king of the ring) را با شکست دادن منکایند بدست آورد. پس از مصدومیت شان مایکلز در رستلمنیا ۱۴، تریپل اچ کاپیتان گروه شد و چند عضو جدید را به گروه اضافه کرد: اکس پک – بیلی گان – رودداگ. تریپل اچ با گروه دی جنریشن اکس به اوج رسید و توانست خود را به عنوان یک چهره مدعی در کمپانی معرفی کند. در سامراسلم ۱۹۹۸ در یک بازی ماندگار نردبان راک را شکست داد تا کمربند بین قاره‌ای را به دست آورد. حرکت وی به اوج هم چنان ادامه داشت.

او در سامراسلم ۱۹۹۹ برای اولین بار بر سر کمربند دبلیو دبلیو ای وارد رقابت شد، در آن مسابقه سه نفره منکایند، استیو آستن و تریپل اچ با هم درگیر شدند که در نهایت منکایند برنده مسابقه شد. اما تریپل اچ دست از تلاشش برنداشت و سرانجام توانست تا در ۲۳ آگست ۱۹۹۹ در شو WWE RAW با شکست منکایند کمربند دبلیودبلیو ای را برنده شود. چندی بعد تریپل اچ در نبردی ۶ نفره در پی پر ویو آنفورگیون موفق شد تا برای دومین بار قهرمان دبلیو دبلیو ای شود. گروه دی اکس تا سال ۲۰۰۰ و همزمان با اخراج رود داگ از کمپانی پابرجا بود.

دوران مکمن-هلمزلی (۲۰۰۰-۲۰۰۱)

به دلیل رابطه بین هانتر و استفانی مکمن این دوران از حرفه هانتر به دوران مکمن-هلمزلی شهرت یافت. استفانی در اغلب نبردهای تریپل اچ در کنار رینگ حضور داشت و بسیاری از اوقات به هانتر کمک می‌کرد. در اغاز این رابطه بود که تریپل اچ درسال۲۰۰۰ در یکی از شوهای راو بیگ شو را شکست داد و برای سومین بار قهرمان جهان شد، سپس دشمنی اش باکاکتوس جک آغاز شد. این دو در رویال رامبل آن سال در نبرد استریت فایت با یکدیگر روبرو شدند. در پایان تریپل اچ با دوبار اجرای فن معروف خود پدیگری موفق شد تاکاکتوس جک را شکست دهد و از عنوان قهرمانی اش دفاع کند.

این مسابقه تا به امروز زیباترین استریف فایت تاریخ کمپانی بوده است. رقابت بین این دو سوپراستار تا نو وی اوت ادامه داشت. جایی که هانتر در نبرد هل این سل باردیگر کاکتوس جک را شکست داد و علاوه بر دفاع از عنوان قهرمانی اش به حرفه ۱۵ ساله میک فولی (کاکتوس جک) خاتمه بخشید. سپس وی در رستلمانیا مقابل بیگ شو و دراک و باردیگر فولی قرار گرفت. فولی حاضر شده بود تا یکبار دیگر در رینگ حاضر شود. اما هانتر این بار هم سربلند بیرون آمد و با پین کردن راک توانست از عنوان قهرمانی اش دفاع کند. اما در بکلش کمربند خود را به د راک واگذار کرد. نبرد آیرون من مسابقهٔ بعدی بود که در جادجمنت دی بین هانتر و د راک برگزار شد.

داور این مسابقه‌شان مایکلز بود. در پایان این مسابقه که با دخالت اکس پک، رود داگ، شین مکمن و بازگشت آندرتیکر همراه بود، هانتر توانست برای چهارمین بار قهرمان جهان شود. اما این قهرمانی دیری نپائید چرا که د راک در کینگ اف درینگ باز هم کمربند رااز هانتر پس گرفت. بر دیگر هانتر و استیو آستین شروع به درگیری کردند، تا اینکه تریپل اچ در no way out استیو آستین را شکست سختی داد. او سپس تصمیم گرفت تا در رستلمانیا ۱۷ با پیروزی بر آندرتیکر، رکورد شکست ناپذیری تیکر در رستلمانیا را بشکند اما در این کار ناموفق بود. شب بعد از رستلمانیا در حین مسابقه استون کلد و دراک، او وارد رینگ شد و با پتک ضربه سختی به دراک وارد کرد.

این آغاز دوستی وی با استون کلد بود. هانتر به همراه استون کلد و استفانی مکمن گروهی را تشکیل دادند که به پاور تریپ یا همان مثلث قدرت معروف شد. هانتر و استون کلد موفق شدند تا در بکلش ۲۰۰۱ با شکست دادن آندرتیکر و کین عنوان قهرمانی تگ تیم جهان را هم بدست آورند. اما موفقیت‌های پاورتریپ با مصدومیت شدید تریپل اچ از ناحیه زانو به پایان رسیدو این پایان تاخی بود برای دورانی که از آن به عنوان دوران مکمن-هلمزلی یاد می‌شود.

بازگشت از مصدومیت و دشمنی با شان مایکلز (۲۰۰۲)

تریپل اچ پس از مدتها دوری از رینگ بخاطر مصدومیت، در ۷ ژانویه ۲۰۰۲، در سالن مدیسن اسکوار گاردن، به راء بازگشت. پس از پیروزی در مسابقه رویال رامبل، موفق شد تا کریس جریکو را در رستلمانیا آن سال شکست دهد و عنوان قهرمان شکست ناپذیر را بدست آورد. این قهرمانی وی تا یک ماه بعد ادامه داشت. در مسابقه که بین تریپل اچ و هالک هوگان انجام می‌شد،آندرتیکر وارد رینگ شد و با زدن تریپل اچ موجبات شکست وی از هالک را فراهم آورد. بعد از این ماجرا تریپل اچ ازآندر تیکر انتقام گرفت و او را در اینسارکسشن (پی پی وی که آن موقع در اروپا برگزار می‌شد) شکست سختی داد. پس از این تریپل اچ دشمنی اش با کریس جریکو راتا مسابقه هل این سل در جادجمنت دی ادامه داد و در آنجا توانست تا بار دیگر جریکو را شکست دهد. بعد از آن تصمیم گرفت تا بازهم به سراغ قهرمانی سنگین وزن برود، بنابراین در کینگ آف درینگ با آندرتیکر و در گلوبال وارنینگ با دراک و براک لزنر روبرو شد اما تلاشش بی فرجام باقی‌ماند.

در اگست سال۲۰۰۲ با بازگشت شان مایکلز قرار شد که باز گروه دی جنریشن ایکس توسط تریپل ایچ و شان مایکلز تشکیل شود که در همان ابتدای کار تریپل ایچ با زدن پدیگری به‌شان مایکلز مانع تشکیل مجدد گروه شد و همین امر باعث شد تا آنها در سامراسلم سال ۲۰۰۲ در نبرد استریت فایت مقابل یکدیگر قرار بگیرند. این مسابقه که یکی از زیباترین مهمترین مسابقات تاریخ محسوب می‌شود در نهایت با پیروزی شان به پایان رسید، اما پس از مسابقه بود که هانتر با ضربه سنگین با پتکش به‌شان او را مصدوم کرد.

پس از انتقال براک لزنار به اسماک دان، راء بدون کمربند باقی‌ماند. به همین علت اریک بیشاف مدیر آن موقع راء کمربند طلایی معروف را به کمپانی آورد. و آن را به هانتر داد. ریک فلیر اسطوره بزرگ کمپانی که خودش در دبلیو سی دبلیو موفق شده بود تابارها این کمربند را بدست آورد هانتر را شایسته این عنوان نمی‌دانست. به همین علت در همان شب نخست ورود این کمربند با راء مسابقه‌ای بین تریپل اچ و ریک فلیر برگزار شد که در نهایت برنده به جز هانتر نداشت و او موفق شد تا نام خود را به عنوان اولین قهرمان کمربند سنگین وزن در کمپانی دبلیو دبلیو ای به ثبت برساند. تریپل اچ توانست تا از عنوان قهرمانی اش در دو پی پی وی بعدی یعنی آنفورگیون و نومرسی به ترتیب مقابل راب ون دام و کین دفاع کند.

با بازگشت شان مایکلز یکبار دیگر درگیری‌های بین تریپل اچ و شان شروع شد. اوضاع راء آشفته شد و مدعیان قهرمانی هم زیاد شدند. اریک بیشاف برای حل این مسئله مسابقه المینیشن چمبر را طراحی کرد. این مسابقه جذاب و خونبار که با حضور تریپل اچ، شان مایکلز، بوکرتی، کریس جریکو، کین و راب ون دام همراه بود با پیروزی و قهرمانی شان به پایان رسید. تریپل اچ بعد از این مسابقه به مدت ۴۸ ساعت در بیمارستان بستری بود.

اوولوشن (۲۰۰۳-۲۰۰۵)

در ژانویه ۲۰۰۳، تریپل اچ به همراه ریک فلیر،باتیستا و رندی اورتن گروهی راتشکیل دادند که همگان آن را با نام Evolution می‌شناسند. درآن هنگام هانتر با شان مایکلز بر سرعنوان قهرمانی سنگین وزن رقابت داشت. اعضای این گروه درمسابقات که داشتند بسیار بهم کمک می‌کردند وپیروزی‌های زیادی بدست آوردند. این گروه در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ لحظه به لحظه قدرتمندتر می‌شدند.

او در این مدت توانست تا سوپراستارهای زیادی را مانند شان مایکلز،بوکرتی، اسکات استاینر، کوین نش و گلدبرگ راشکست دهد. تریپل اچ تا پیش از پی پی وی نابخشوده (فیلم) و شکست از بیل گلدبرگ برای مدت طولانی در سال ۲۰۰۳ قهرمان سنگین وزن بود. تریپل اچ سرانجام موفق شد تا با زیرکی در مسابقه سه نفره با حضورکین در پی پی وی آرماگدون همان سال گلدبرگ را شکست دهد و بار دیگر قهرمان جهان شود. اوج قدرت گروه به همین پی پی وی برمیگردد جایی که در پایان شو همه اعضای گروه با کمربندهای قهرمانی صحنه را ترک کردند.

بعد ازاین شو بار دیگر درگیری‌های هانتر با شان مایکلز شروع شد و در پی پی وی رویال رامبل ۲۰۰۴ در مسابقهٔ نفس گیر و پر هیجان لست من استندینگ با شان رودررو شد، اما در پایان هردو آنها کانت اوت شدند و درنتیجه تریپل اچ قهرمان باقی‌ماند. درنهایت تریپل اچ کمربند خود را به کریس بنوا در راستلمانیای ۲۰ در نبردی سه نفره به همراه‌شان مایکلز واگذار کرد. درگیری بین تریپل اچ و شان مایکلز همچنان ادامه داشت تا اینکه تریپل اچ با شکست شان در نبرد هل این سل به آن خاتمه بخشید. مسابقه هل این سل هانتر و شان تابه امروز طولانی ترین مسابقه هل این سل تاریخ دبلیو دبلیو ای می‌باشد.

پس از شکست دوباره هانتر از بنوا در Vengeance که با دخالت یوجن انجام شده بود، در سامراسلم هانتر یوجن را شکست داد. در این هنگام رندی اورتن هم گروهی هانتر موفق شد تا در سامراسلم بنوا را شکست دهد و کمربند قهرمانی را بدست آورد. هانتر که نمی‌توانست ببیند کس دیگری به جز او قهرمان جهان باشد یک شب بعد از قهرمانی اورتن، در شوی را به همراه باتیستا و ریک فلیر او را به شدت زدند و از گروه اخراج کردند. این تازه آغازی برای درگیری‌های هانتر و اورتن بود. آن دو در پی پی وی آنفورگیون با یکدیگر رودررو شدند که باکمک باتیستا و ریک، هانتر دوباره قهرمان شد. اندکی بعد در مسابقه سه نفره میان اج، بنوا و هانتر برسرعنوان قهرمانی اج و بنوا همزمان یکدیگر راشکست دادند تا قهرمان جهان نامعلوم باشد.

نتیجه آن شد که درپی پی وی نیویرزروولوشن مسابقه المینیشن چمبر را به منظور تعیین قهرمان جهان به قضاوت شان مایکلز برگزار کنند. این بار هم پیروزی از آن تریپل اچ بود و با این برد تعداد قهرمانی‌های هانتر به عدد ۱۰ رسید و دورقمی شد. اندکی بعد باتیستا عضو دیگر گروه که برنده رویال رامبل آن سال شده بود هانتر را به نبرد در راستلمانیا ۲۱ دعوت کرد و موفق شد تا هانتر را شکست دهد و خودش قهرمان جهان شود.

بعد از آن هانتر باز هم تلاش کرد تا کمربند را از باتیستا پس بگیرد اما در انجام اینکار ناموفق بود و پس از شکست در نبرد هل این سل، به دلیل مصدومیت مدتی غائب بود تا اینکه در ۳ اکتبر ۲۰۰۵ به راو بازگشت و با عضو دیگر گروه ریک فلیر موفق شد تا کارلیتو وکریس مستر راشکست دهد اما در پایان مسابقه با پتک خود ضربه سختی فلیر وارد کرد واو را به شدت زخمی کرد، دشمنی این دو دوست چیزی نزدیک به دوماه ادامه داشت تا اینکه هانتر درپی پی وی سوروایوورسریس در یک مسابقه لست من استندینگ شکست سختی یه ریک داد. درسال ۲۰۰۷ و به مناسبت ۱۵ سالگی راو اعضای این گروه به استثنا رندی اورتن یک بار دیگر دور هم جمع شدند و گروه ریتدآرکی او و یوماگا را شکست دادند.

بیوگرافی تریپل اچ

بازگشت دی اکس (۲۰۰۶)

پس از پایان ماجراهای اوولوشن هانتر تلاش خود را برای بدست آوردن کمربند قهرمانی جهان دوباره از سر گرفت. اما پیش از آن با بیگ شو در نویرزروولوشن مسابقه داد و او را شکست داد. یکماه بعد در مسابقه رویال رومبل حضور پیدا کرد. هانتر به عنوان نفر اول وارد رینگ شدو تا سه نفر آخر در رینگ باقی‌ماند، با وجود درخشش فراوان توسط ری میستریو حذف شد. هانتر بار دیگر شانس خود را در تورنمت راء امتحان کرد. او با شکست ریک فلیر و تساوی مقابل بیگ شو به فینال تورنمت راء رسید، جایی که در آن به همراه بیگ شو و راب ون دام مسابقه سه نفره رو برگزار می‌کردند.

اما این بار هانتر موفق شد تا برنده شود و خود را به عنوان مدعی اول برای مسابقه قهرمانی جهان در رستلمانیای ۲۲ معرفی کند. اما در رستلمانیا مغلوب جان سینا شد. هانتر بار دیگر شانس خود را برای کسب عنوان قهرمانی جهان در بکلش ۲۰۰۶ مقابل جان سینا و اج امتحان کرد اما اینبار هم نتوانست پیروز از رینگ خارج شود. در این مدت که تریپل اچ به دنبال کمربندقهرمانی جهان بود، دوست سابق او شان مایکلز با مکمن‌ها بشدت درگیر شده بود. وینس مکمن از هانتر هم علیه‌شان استفاده می‌کرد. اما در یکی از شوها هانتر به جای شان، شین مکمن را با پتک خود زد. وینس از این موضوع به شدت عصبانی شد.

او مسابقه هندیکاپ را ترتیب داد که در آن هانتر می‌بایست به تنهایی با هر ۵ عضو گروه اسپریت اسکوآد مسابقه می‌داد. در این مسابقه وینس کنار درب ورودی ایستاده بود. در اواخر بازی شان مایکلز وارد رینگ شد و به همراه هانتر شروع به زدن گروه اسپرینگ اسکوآد کردند. در آخر هم حرکت معروف “suck it” رو به طرف وینس انجام دادند و به این ترتیب گروه دی اکس در تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۰۶ باز هم تشکیل شد. در پی پی وی ونجنس گروه دی اکس مقابل گروه اسرینگ اسکوآد قرار گرفت و به راحتی پیروز شد. سپس انها در سامراسلم مقابل مکمن‌ها قرار گرفتند. در این بازی بیگ شو، فینلای، مستر کندی و ویلیام ریگال به نفع مکمن‌ها در مسابقه دخالت کردند اما در نهایت باز هم گروه دی اکس پیروز مسابقه بود.

در این مدت درگیری‌های دی اکس با مکمن‌ها کمپانی را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود و طرفداران کشتی کج شاهد صحنه‌ها زیبا و بیادماندی زیادی بودند. در پی پی وی آنفورگیون گروه دی اکس مقابل وینس مکمن، شین مکمن و بیگ شو قرار گرفت و در یک مسابقه زیبا به پیروزی رسید. در انتهای مسابقه تریپل اچ وینس مکمن را چنان با پتک محکم زد که دسته پتکش شکست!!!این پایانی بود بر درگیری‌های دی اکس با مکمن‌ها… اما برای دی اکس رقیب تازه‌ای پیدا شده بود. گروه ریتدآرکی او. گروه ریتدآرکی او متشکل از اج و رندی اورتن بود. این دو گروه در سایبرساندی به قضاوت اریک بیشاف، که توسط مردم انتخاب شده بود، مقابل هم قرار گرفتند.

این مسابقه با دخالت بیشاف به نفع ریتدآرکی او به پایان رسید. اما درگیری‌های دو گروه ادامه داشت. گروه دی اکس برای مسابقه المینیشن تگ تیم پی پی وی سوروایوور سریز تیمی را متشکل از برادران هاردی و سی ام پانک و به کاپیتینی خودشان تشکیل داد و مقابل تیم ریتدآر کی او که متشکل از جانی نیترو، گرگوری هلمز، مایک نایکس و به کاپیتانی اج و اورتن بود قرار گرفت و با اقتدار تمام پیروز شد.

درگیری‌های این دو گروه ادامه داشت تا اینکه در نویرزروولوشن ۲۰۰۶ در حین مسابقه قهرمانی تگ تیم جهان بین دو تیم دی اکس و ریتدآرکی او و در حالی که همه چیز به نفع دی اکس پیش می‌رفت ناگهان زانو تریپل اچ بار دیگر شکست و مسابقه ناتمام ماند. این مصدومیت به حدی جدی بودکه هانتر را ۸ ماه از رینگ دور نگه داشت.

شکستن رکورد قهرمانی دبلیو دبلیو ای(۲۰۰۷-۲۰۰۹)

پس از ۸ ماه دوری از میادین سرانجام هانتر در سامراسلم سال ۲۰۰۷ به رینگ بازگشت و با بوکرتی مسابقه داد و او را شکست داد. سپس هانتر وارد درگیری با “کارلیتو”و “اوماگا” شد. در یکی از شوهای راء او در مسابقه هندیکاپ مقابل “کارلیتو” و “اوماگا” ایستاد و به شدت هردو را زد. “اوماگا” که احساس تحقیر کرده بود با هانتر وارد یه رقابت شد. در این مدت جان سینا قهرمان وقت جهان که قرار بود با رندی اورتن بر سر این عنوان مسابقه “لَست من استندینگ” را برگزار کند دچار مصدومیت شد. سینا مجبور شد تا عنوان قهرمانی خود را رها کند. پی پی نو مرسی ۲۰۰۷ شب خاطره انگیزی برای هواداران کشتی کج بود. در این شب تریپل اچ سه بار به رینگ آمد. ابتدا شو مسابقه‌ای بر سر تعیین قهرمان جدید جهان برگزار شد که در آن هانتر به راحتی اورتن را شکست داد.

سپس هانتر با رقیب خود اوماگا رودر رو شد و هرچند قدری آسیب دید اما پیروز شد. بعد طبق قرار قبلی برای برگزاری مسابقه لست من استندیگ بر سر عنوان قهرمانی جهان، هانتر باز هم به رینگ رفت و بار دیگر با اورتن رودررو شد اما اینبار بخت با او یار نبود و سرانجام اورتن موفق شد تریپل اچ را شکست دهد و قهرمان جدید جهان شود. چندی بعد هانتر دوباره عزم خودبرای تصاحب کمربند قهرمانی جهان جزم کرد.

او در مسابقه رویال رومبل ۲۰۰۸ چهره‌های سرشناسی چون “باتیستا” و میک فولی را از رینگ خارج کرد و تا نفر آخر در رینگ بود اما جان سینا که تازه از بند مصدومیت رها شده و در این مسابقه حضور پیدا کرده بود مانع از پیروزی هانتر شد. تریپل اچ یک ماه بعد در مسابقه المینیشن چمبر موفق شد تا اوماگا، کریس جریکو، جی بی ال، شان مایکلز و جف هاردی رو شکست دهد و خود را به عنوان مدعی اول کسب عنوان قهرمانی جهان مطرح سازد. در رستلمانیای ۲۴ تریپل اچ با اورتن و سینا مسابقه قهرمانی جهان را برگزار کردند اما در نهایت اورتن موفق شد تا از کمربند خود دفاع کند.

اما این پایان ماجرا نبود، در پی پی وی بعدی یعنی بکلش ۲۰۰۸ مسابقه قهرمانی جهان با حضور تریپل اچ، رندی اورتن،”جی بی ال” و “جان سینا” برگزار شد که اینبار دیگر هانتر موفق شد پیروز شود و با کمربند قهرمانی جهان از رینگ خارج شود. این دوازدهمین قهرمانی جهان و هفتمین قهرمانی کمربند دبلیو دبلیو ای تریپل اچ بودو بدین ترتیب او با رکورد هفت قهرمانی کمربند دبلیو دبلیو ای دراک برابری کرد. اورتن سعی کرد تا کمربند را از هانتر پس بگیرد به همین منظور با او در”جاجمنت دی” مسابقه قفس را برگزار کرد اما هانتر موفق شد تا از عنوان خود دفاع کند. بعد نوبت به برگزاری مسابقه لست من استندینگ شد. این مسابقه قرار شد تا در پی پی وی وان نایت استند ای سی دبلیو برگزار شود.

تریپل اچ اینبار هم موفق شد تا اورتن را شکست دهد. در پایان بازی دست رندی اورتن شکست. پس از این ماجرا نوبت درگیری با سینا بود. تریپل اچ و جان سینا در شب ونجنس:(نایت اف چمپیونز) با هم روبرو شدند که در این مسابقه زیبا و خاطره انگیز تریپل اچ توانست سینا را شکست دهد واز کمربند قهرمانی خود دفاع کند. در شو راء به تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۰۸ تریپل اچ به برند اسماک دان منتقل شد.

دوران حضور او در اسماک دان یکی از طلایی ترین دوران کشتی‌گیری تریپل اچ بود. او پس از انتقال به اسماک دان در “دگریت آمریکن بش “توانست اج را بر سر هنوان قهرمانی خود شکست دهد. سپس در سامراسلم غول بزرگ اسماک دان گریت کالی را شکست داد. در آنفورگیون آن سال تنها قهرمانی بود که کمربند خود را از دست نداد. او در مسابقه چمپیونشیپ اسکرومبل مچ موفق شد تا جف هاردی، شلتون بنجامین، ام وی پی و برایان کندریک را شکست دهد. سپس او در دو نومرسی و سایبرساندی هم جف هاردی را شکست داد.

در سوروایوور سریز او می‌بایست از کمربند خود در مقابل “ولادمیر کازلاو” و “جف هاردی” دفاع می‌کرد. در شب جف هاردی به سبب آسیب دیدگی نتوانست مسابقه بدهد و بازی به صورت معمولی بین هانتر و ولادمیر برگزار می‌شد که در اواسط مسابقه “ویکی گِرِرو” منیجر اسماک دان بازگشت اج را اعلام کرد. “اِج” وارد مسابقه شد و موفق شد تا پیروز شود.

چندی بعد هانتر در مسابقه رویال رومبل شرکت کرد. او بعنوان فرد ۱۷ام وارد رینگ شد و تا آخرین نفر هم در رینگ باقی‌ماند اما توسط رندی اورتن حذف شد. یک ماه بعد هانتر در مسابقه المینیشن چمبر برند اسماک دان در نو وی اوت که بر سر کمربند قهرمانی جهان برگزار می‌شد شرکت کرد و با شکست دادن اج، جف هاردی، ولادمیر کازلاو، بیگ شو و آندرتیکر موفق شد تا برای سیزدهمین بار قهرمان جهان شود. ضمناً با این پیروزی او موفق شد تا برای هشتمین بار کمربند دبلیو دبلیو ای چمپیون را برنده شود و رکورد جدیدی در این زمینه به نام خود ثبت کند. این رکورد تا سال ۲۰۱۱ که توسط جان سینا شکسته شد پابرجا بود.

بیوگرافی تریپل اچ

در گیری با آندرتیکر و کوین نش (از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳)

وی در سال ۲۰۱۱ در رستلمنیا ۲۷ آندرتیکر را به مبارزه طلبید اما علی‌رغم برتری قابل ملاحظه نسبت به آندر تیکر و انجام ۴ حرکت پایانی (که یکی از آن‌ها حرکت خود آندرتیکر بود) روی او توسط حرکت معروف آندرتیکر موسوم به دروازه جهنم مغلوب شد. در سامراسلم سال ۲۰۱۱، تریپل اچ داور مسابقه بین جان سینا و سی ام پانک معرفی شد و آن مسابقه سر کمربند WWE بود. اما مدتی بعد سی ام پانک با تریپل اچ درگیری پیدا کرد و آن‌ها در پی پر ویو شب قهرمانان (Night of Champions) در یک مسابقه بدون رد صلاحیت (No Disqualification) مقابل هم قرار گرفتند که تریپل اچ در آن پیروز شد. درگیری بین این دو در این جا به اتمام رسید و آن‌ها در پی پر ویو Vengeance به صورت یک تیم مقابل تیم Awesome Truth (متشکل از میز و آر-تروث) قرار گرفتند که در آن کوین نش دخالت کرد و آن‌ها شکست خوردند.

اما تریپل اچ و کوین نش در پی پر ویو میزها، نردبان‌ها و صندلی‌ها (که آخرین پی پر ویو سال ۲۰۱۱بود) در یک مسابقه نردبانی که چکش تریپل اچ را بالای رینگ آویزان می‌کردند و برای برداشتن آن می‌باید از نردبان بالا رفت، مقابل هم قرار گرفتند و تریپل اچ پیروز شد. سال بعد آندرتیکر برای رستلمنیا ۲۸ خواهان مبارزه با او شد و تریپل اچ که در ابتدا قبول نمی‌کرد بالاخره در خواست مبارزه او را پذیرفت، در این بازی شان مایکلز داوری را بر عهده داشت اما باز هم تریپل اچ نتوانست پیروز شود و برای سومین بار از آندر تیکر در رستلمنیا شکست خورد. (مسابقه آندرتیکر و تریپل اچ در رستلمنیا ۲۸ یک مسابقه جهنم درون یک قفس بود و به عنوان بهرترین مسابقه سال ۲۰۱۲ انتخاب شد).

درگیری با براک لزنر (از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳)

۱ ماه بعد از رستلمنیا ۲۸ در تاریخ ۳۰ اوریل در بخشی از شوی WWE RAW جان لونایریتیس مدیر مسابقات راو و اسمکدان از براک لزنر که به تازگی به WWE برگشته بود تمجید و تشکر می‌کرد و به او قول آینده‌ای درخشان را در WWE داد و قراردادی را با او امضا کرد.(در شب قبل براک لنزنر در مسابقه‌ای که با جان سینا داشت به طور وحشیانه‌ای با جان سینا مبارزه می‌کرد و در نهایت باعث مسدومیت دست چپ جان سینا شد اما براک در ان مسابقه در نهایت برتری نسبت به جان سینا از او شکست خورد).

جان لونایریتیس از نوع مبارزه براک لنزنر بسیار راضی بود براک به نحو یک جنگجو UFC مبارزه می‌کرد. در همین میان تریپل اچ بعد از یک ماه دوباره به رینگ امد و به عنوان مدیر عامل WWE با براک لنزنر صحبت کرد به او گفت که ما می‌خواهیم تو را این جا در WWE ببینیم می‌خواهیم که تو در مقابل قهرمان‌های ما مسابقه بدی اما اگر خودت هم می‌خواهی این جا بمانی باید روش کشتی خود را تغییر بدهی. در این هنگام لزنر ناگهان به او حمله‌ور شد و بعد از یک درگیری کوتاه با اجام حرکت کیمورا لاک خود دست چپ تریپل اچ را به طرز خیلی بدی شکوند و ورزشگاه را ترک کرد تریپل اچ هم پس از یک معالجه سطحی به بیمارستان رفت بعد از آن شب هر دو آن‌ها تا مدتی در WWE حضور نداشتند.

تا این که تریپل اچ پس از مدتی بازگشت و براک لزنر را به انجام یک مسابقه در سامراسلم دعوت کرد. در آن مسابقه (که پول هیمن هم در کنار بارک لزنر حضور داشت)، لزنر توانست تریپل اچ را تسلیم کند و برنده مسابقه شود. (این دومین مسابقه تریپل اچ در سال ۲۰۱۲ بود و او در هر دوی آن‌ها یک بار مقابل آندرتیکر و یک بار مقابل براک لزنر شکست خورد).

تریپل اچ در سال ۲۰۱۳ برگشت و لزنر را به یک مسابقه دوباره اما این بار در رستلمنیا ۲۹ دعوت کرد و پول هیمن گفت که این مسابقه مشروط بر این خواهد بود که اگر تریپل اچ باخت، او باید کمپانی WWE را ترک کند و نوع آن مسابقه، یک مسابقه بدون رد صلاحیت می‌باشد. در آن مسابقه (که شان مایکلز در کنار تریپل اچ حضور داشت) تریپل اچ توانست لزنر را شکست دهد و از حرفه اش دفاع کند. مدتی بعد هیمن گفت که در پی پر ویو قوانین بی شمار، تریپل اچ و لزنر در یک مسابقه قفس فولادی مقابل هم قرار می‌گیرند و این مسابقه، آخرین مسابقه این درگیری خواهد بود. در آن مسابقه لزنر با دخالت پول هیمن توانست پیروز شود.

حمایت از رندی اورتون تا تشکیل مجدد گروه رویایی اوولوشن (از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴)

تریپل اچ در سامراسلم سال ۲۰۱۳ به عنوان داور مسابقه بین جان سینا و دنیل برایان انتخاب شد و در آن مسابقه برایان با پیروزی در مقابل جان سینا توانست قهرمان جدید کمربند WWE شود اما تریپل اچ درست بعد از پایان مسابقه و در حالی که دنیل برایان در حال جشن برای اولین عنوان قهرمانی کمربند دبلیو دبلیو ای خودش بود به او حمله کرد و حرکت پایانی (فینیشر) خودش را که پدگری نام دارد بر روی برایان اجرا کرد. در همین لحظه رندی اورتون که صاحب کیف مانی این د بنک (Money In The Bank) بود به داخل رینگ آمد و پس از پین کردن دنیل برایان قهرمان جدید کمربند دبلیو دبلیو ای لقب گرفت و به این ترتیب قهرمان این کمربند به فاصلهٔ ۵ دقیقه دوباره تغییر کرد و جشن قهرمانی دنیل برایان هم خاتمه یافت.

از ان اتفاق تا امروزه در بین مردم او یک چهره HEEL است. بعد از این اتفاق عجیب مشخص شد که تریپل اچ و رندی طی یک نقشهٔ از پیش طراحی شده این کار را کردند تا عنوان قهرمانی دبلیو دبلیو ای را از دنیل برایان بگیرند.

از آن به بعد تریپل اچ که به عنوان COO (رئیس بخش اجرایی) کمپانی دبلیو دبلیو ای فعالیت می‌کرد از اورتون حمایت می‌کرد و گروه شیلد هم پیرو دستورهای تریپل اچ به اورتون کمک می‌کردند تا اینکه بعد از گذشت ۹ ماه در رویداد (پی پی وی) رستلمنیا سال ۲۰۱۴ و در یک مسابقهٔ ۳ نفره که در آن رندی اورتون باید از عنوان قهرمانی خودش در مقابل دنیل برایان و باتیستا دفاع می‌کرد، دنیل برایان توانست در این مسابقه‌ای که یکی از بهترین مسابقات ۳ نفرهٔ تاریخ کمپانی دبلیو دبلیو ای بود پیروز شود و قهرمان جدید عنوان دبلیو دبلیو ای لقب بگیرد …

به این ترتیب حمایت تریپل اچ هم از رندی اورتون به عنوان قهرمان کمپانی خاتمه یافت و این دو به همراه باتیستا بعد از ۱۰ سال در قالب گروه دوباره برگشتهٔ اوولوشن شروع به همکاری کردند و تریپل اچ این گروه را رهبری می‌کرد.در این مدت زمان که تریپلچ دوباره گروه اوولوشن را بدون ریک فیلر تشکیل داده بود درگیری هایی بین گروه حفاظشیلد (کمیک) و اوولوشن پیش اومد.این دو تیم بسیار قدرت مند دو بار با هم دیگر مسابقه دادند. این دو گروه دفعه ی اول پی پر ویو قوانین بیشمارE | TREME RULES در رو به روی همدیگر قرار گرفتند که با باخت تیم اوولوشن همراه بود.گروه اوولوشن یک بار دیگر در پی پر ویو انتقام PAYBACK در مباقل هم قرار گرفتند که این دفعه هم تریپلچ و تیمش ناکام بودند.

شب بعد از پی پر ویو PAYBACK در WWE RAW بحث بین تریپلچ و باتیسا پیش امد که پایان این بحث باتیستا اعلام کرد که از کمپانی خارج میشود.در اخر شب که گروه شیلد داشتند حرف میزدند تریپلچ و رندی اورتن وارد سالن شدند و تریپلچ گفت که همیشه نقشه ی دومی وجود دارد .در همین لحظه ست رولینز یکی از اعضای گروه شیلد با صندلی ضربه ای به رومن رینز وارد کرد و همچنین دین امبروز را با صندلی مورد ضرب و شتم قرار داد و از رینگ بیرون رفت و صندلی را به اورتن داد.اورتن داخل رینگ شد و روی رومن رینز یک ار کی او  فینیشر خود را انجام داد

 

زندگی شخصی

در سال ۲۰۰۰ تریپلچ با استفانی مک من رایطه‌ای رو اغاز کرد که در اخر به ازدواج منجر شد ان دو در ۲۵ اکتبر سال ۲۰۰۳ با یکدیگر ازدواج کردند و حاطل این ازدواج سه فرزند دختر است اولین فرزند انها در ۲۴ ژوئیه ۲۰۰۶ به دنیا امد بنام (ارورا روس لیوسک). دومی در ۲۸ ژوئیه ۲۰۰۸ به دنیا امد و نامش (مورفی کلایر لیوسک) است و فرزند سوم انها به نام (واون اولین لیوسک) در ۲۴ اگوست ۲۰۱۰ به دنیا امد. تریپل اچ یک خواهر هم دارد.

همچنین در اواخر سال ۲۰۰۴ تریپلچ کتابی را به عنوان ساخت بازی (Making the Game) نوشت که موضوعش راجب داشتن بدنی بهتر است. نگرش تریپلچ در این کتاب بیشتر راجب اصول بدنسازی بوده و شامل اطلاعاتی مربوط به شرح حال و نظرات و خاطرات وی است.

فیلمشناسی

سال نام فیلم در نقش!
۱۹۹۸ Pacific Blue تریپلچ
۱۹۹۸ نمایش درو کری ناظم
۲۰۰۱ MADtv پاول لیوسک
۲۰۰۴ تیغه: سه گانگی جارکو گریم وود
۲۰۰۵ The Bernie Mac Show تریپلچ
۲۰۰۶ Relative Strangers کشتی‌گیر
۲۰۱۱ The Chaperone ری براداستون
۲۰۱۱ Inside Out ارلو جاین

قهرمانی‌ها

 • برای اولین بار با شکست دادن تونی روی قهرمان سنگین وزن جهان شد.
 • در ۲۶ اکتبر ۱۹۹۶ در راو با شکست مارک مرو قهرمان کمربند اینتر کانتینل تال شد.
 • در جون سال ۱۹۹۷ عنوان پادشاه رینگ رو برای اولین بار به خودش اختصاص داد.
 • در ۲۲ دسامبر ۱۹۹۷ در راو با شکست شان مایکلز قهرمان دبلیو دبلیو یوروپن شد.
 • در ۱۷ مارچ ۱۹۹۸ در راو با شکست دادن اون هارت باز هم عنوان قهرمانی یورو پن رو به خود اختصاص داد.
 • در ۳۰ آگست ۱۹۹۸ در سامر اسلم با شکست راک باز هم قهرمان اینتر کانتینل تال شد.
 • در ۲۳ آگست ۱۹۹۹ در راو با کست Mankind قهرمان Federation Champion شد.
 • در ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۹ در آنفورگیون در یک مسابقه۶ نفره با حضور بیگ شو، بریتیش بواداگ، منکایند، د راک و کین پیروز شد و برای دومین با قهرمان Federation شد.
 • در ۳ ژانویه ۲۰۰۰ در راو با شکست بیگ شو باز هم قهرمانی Federation رو از آن خود کرد.
 • در ۲۱ می سال ۲۰۰۰ در جاج منت دی با شکست راک باز هم قهرمانی Federation رو از آن خود کرد.
 • در ۵ آوریل ۲۰۰۳ در اسمکدان با شکست دادن جریکو قهرمان اینر کانتینل تال شد.
 • در ۱۶ آوریل همان سال در راو با شکست جف هاردی قهرمانی اینر کانتینل تال رو پس گرفت.
 • در ۳۰ آوریل ۲۰۰۳ در بکلاش همراه با استیو آستین با شکست دادن کین و آندر تیکر قهرمان دبلیو دبلیو تگ تیم شد.
 • در سال ۲۰۰۲ برنده رویال رامبل شد.
 • در ۱۷ مارچ همان سال(۲۰۰۲) در رستلمانیا با شکست جریکو قهرمان Undisputed Title شد.
 • در ۲ سپتامبر ۲۰۰۲ در راو قهرمانی سنگین وزن جهان رو به دست آورد.
 • در ۱۵ دسامبر ۲۰۰۲ در آرماگدون با شکست شاون مایکلز قهرمانی خودش یعنی سنگین وزن جهان رو پس گرفت.
 • در ۱۴ دسامبر ۲۰۰۳ در آرماگدون قهرمانی خودش رو در یک بازی ۳ نفره از Bill Goldberg پس گرفت.
 • در ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۴ در آنفورگیون قهرمانی خودش رو از یکی از رندی اورتون پس گرفت.
 • در ۹ ژانویه ۲۰۰۵ در نویرز روولوشن با پیروز در مسابقه المینیشن چمبر با حضور رندی اورتن، کریس بنوا، اج، کریس جریکو و باتیستا برای دهمین بار قهرمان جهان شد.
 • در ۷ اکتبر ۲۰۰۷ در نومرسی با پیروزی مقابل رندی اورتن قهرمان کمربند دبلیو دبلیو ای شد.
 • در ۲۷ آوریل ۲۰۰۸ در بکلش با پیروزی در مسابقه ۴ نفره با حضور رندی اورتن، جان سینا و جی بی ال برای دوازدهمین بار قهرمان جهان شد.
 • در ۱۶ فوریه ۲۰۰۹ در نو وی اوت با پیروزی در مسابقه المینیشن چمبر با حضور اج، ولادمیر کوزلاو، جف هاردی، بیگ شو و آندرتیکر موفق شد تا برای ۱۳ بار قهرمان جهان شود.

 

بیوگرافی مینو شفیع   مینو شفیع زمینه فعالیت سینما و تلویزیون تولد ۱۳۳۵ تهران والدین رضا شفیع ملیت ایرانی پیشه بازیگر س...
بیوگرافی مجید واحدی زاده + عکس   مجید واحدی زاده زمینه فعالیت بازیگر و کارگردان تئاتر و تلویزیون تولد ۱۳۴۷ اردبیل، ایران ملیت ایرانی فرزندان نوید و نیما   ...
بیوگرافی محمد رضا امیر صادقی   زمینه فعالیت بازیگر کارگردان تولد ۱۳۶۳ تهران ملیت  ایران سال‌های فعالیت ۱۳۶۵ - تاکنون   محمد رضا...
بیوگرافی علی زاهدی + عکس   علی زاهدی نام اصلی علی سخاوت زاهدی زمینه فعالیت بازیگر، نویسنده، تهیه کننده، دستیار صحنه تولد ۱۳۲۲ تهران مرگ ۲۶ فروردین ۱۳۸۴ بیمارست...
بیوگرافی علی مصفا + عکس   علی مصفا تولد ۱۱ آذر ۱۳۴۵ تهران، ایران والدین مظاهر مصفا امیربانو کریمی ملیت ایرانی نام(های) دیگر یاقوت‌علی مصفا همسر(ها) لیلا حا...
بیوگرافی کاوه زاهدی + عکس   کاوه زاهدی زاده ۲۹ آوریل ۱۹۶۰  واشینگتن دی‌سی نام دیگر رابرت کاوه زاهدی ملیت ایرانی‌تبار آمریکایی زمینه فعالیت هنرپیشه و کارگردان ه...
Quvenzhané Wallis new photo کونزنی والیس  Quvenzhané Wallis عکس های جدید کونزنی والیس   Quvenzhané Wallis new photo  Quvenzhané Wallis Photo Gallery ...
بیوگرافی خاویر ماسکرانو   نام کامل خاویر آلخاندرو ماسکرانو زادروز ۸ ژوئن ۱۹۸۴ ‏(۳۰ سال) زادگاه سن لورنزو،  آرژانتین قد ۱٫۷۱ متر اطلاعا...
بیوگرافی حبیب‌الله بلور + عکس بیوگرافی حبیب‌الله بلور + عکس   حبیب‌الله بلور زادروز ۱۲۹۲ تهران درگذشت ۲۳ فروردین ۱۳۶۱ تهران آرامگاه بهشت زهرا ملیت ایرانی پیشه...
گالری عکس افسر اسدی افسر اسدی عکس های افسر اسدی گالری عکس افسر اسدی عکس زیبا از افسر اسدی تصاویر افسر اسدی...
بیوگرافی فرزان دلجو + عکس   فرزان دلجو زادروز ۱۳۲۹ تهران ملیت ایرانی نام‌های دیگر محمد دلجو پیشه بازیگر، کارگردان   فرزان دلجو (با نام اصلی محمد دلجو...
عکس بازیگران و هنرمندان ایرانی بهمن ۹۵ .     جدیدترین عکس بازیگران ایرانی             جدیدترین عکس های هنرمندان ایرانی از حضور در مراسمات و افتتاحییه فیلم های خود که در شبکه اجتماعی شان ...
بیوگرافی اسماعیل داورفر + عکس بیوگرافی اسماعیل داورفر + عکس     اسماعیل داورفر (زاده ۱۳۱۱ در تهران مرگ ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۸۷ خورشیدی) یک بازیگر ایرانی بود. ا...
بیوگرافی پروین ملکوتی + عکس   پروین ملکوتی نام اصلی پروین حاج عبدالله زمینه فعالیت سینما، تئاتر، دوبلاژ تولد ۸ دی ۱۳۱۷ تهران والدین عباس ...
بیوگرافی الهام چرخنده + عکس   الهام چرخنده (زهرایی) زمینه فعالیت سینما و تلویزیون تولد ۴ تیر ۱۳۵۷ ۲۱ آوریل ۱۹۷۸ کاشان محل زندگی تهران ملیت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.