Notice: تابع register_sidebar به‌صورت نادرست فراخوانی شد. No id was set in the arguments array for the "ستون کناری 1" sidebar. Defaulting to "sidebar-1". Manually set the id to "sidebar-1" to silence this notice and keep existing sidebar content. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 4.2.0 اضافه شده است) in /home/photobio/public_html/wp-includes/functions.php on line 3943

بزرگترین گالری عکس و تصویر در ایران

بعد از زایمان طبیعی، توصیه های شنیدنی

بعد از زایمان طبیعی، توصیه های شنیدنی

بعد از زایمان طبیعی، توصیه های شنیدنی

شما آخرین فشار را وارد می کنید و نوزاد به دنیا می آید. نوزادی که ۹ ماه مشتاقانه انتظارش را کشیده اید. الان لحظه لذت شماست طوری که درد زایمان به طور ناگهانی محو می شود و در نهایت فرصت دیدن و بغل کردن او را یافته اید.
این لحظه ها باشکوه است که با هیچ کلمه ای وصف نمی شود . گرچه برای نوزاد ۴۸ ساعت اول زنگی با تحریک ، هیجان و چالش های جدید همراه است طوری که او می کوشد دمای بدنش را تنظیم کند و بدنش را با احساسات جدید سازگار کند.
عبور از کانال زایمان سر او را به شکل آبزیان درآورده است که در ایمنی کیسه ای پر از مایع گرم تاریک احاطه شده بود تا اکسیژن را تنفس کند.
به محض اینکه سر نوزاد نمایان میشود پزشک مایع آمنیوتیکی بینی و دهان نوزاد را با حباب کوچکی خارج می کند. باقیمانده بدن او خارج می شود و بند ناف پنس زده و بریده میشود. بند هیچ عصبی ندارد بنابراین لحظه ای که بند ناف بریده می شود نوزاد متوقف شدن دریافت اکسیژن از خون شما را احساس نمی کند.
اگر نوزاد هنگامی که در دنیای بیرون قرار می گیرد گریه ، ناله یا سرفه نکند پزشک او را خشک میکند پشت یا دستش را مالش می دهد تا او را تحریک کند و هنگامی که سرفه یا گریه می کند او را به شما یا پرستار می دهد.
بلافاصله بعد از آن جفت خارج میشود. این مرحله ممکن است سریع باشد اگر نوزادتان به سینه شما بچسبد و شیر بخورد. مکیدن نوزاد موجب ترشح اکسی توسین در بدن میشود که به رحم کمک میکند آخرین انقباضات را انجام دهد.
مدتی که جفت از بدنتان خارج میشود پزشک یا پرستار مجموعه ای از معاینه های معمول را انجام می دهند تا از سلامت نوزاد اطمینان یابند. آنها همچنین گوش ها ، پا و پوست جنین را بررسی می کنند که نشانه های تکامل هستند و مشخص می کنند که آیا نوزاد نقص مادرزادی دارد یا نه .
اندکی ویتامین K به نوزاد داده می شود تا به لخته شدن طبیعی خون او کمک کند. سپس ممکن است پزشک مدتی نوزاد را قبل از هر کار دیگری بغل تان بدهد. پرستار وزن ، قد و دور سر و دمای بدن او را قبل از پوشک کردن و لباس پوشاندن اندازه می گیرد. پرستار برای جلوگیری از عفونت پماد اریترومایسین در چشم های نوزاد می ریزد. یک کلاه به او می پوشاند و او را به شما می دهد.
نوزادان به طور حیرت آوری در اولین ساعات زندگی هشیار هستند و نوزاد ممکن است آنقدر بیدار بماند تا شیر بمکد. اگر نوزاد را خودتان شیر می دهید او از کلسیم (ماک ) ، مایع زرد رنگ غلیظی که قبل از شیر می آید تغذیه میکند.
اگر نوزاد سالم باشد ممکن است در اتاق شما یا در اتاق نوزادان بماند و هر ۳ یا ۴ ساعت برای شیردادن او را ببینید . بیشتر نوزادان پس از تولد بسیار عمیق می خوابند و گاهی بیدار کردن آنها دشوار است.
ممکن است گونه هایش را قلقلک دهید یا آهسته به پاهایش ضربه بزنید تا او را برای شیر خوردن بیدار کنید. همین که نوزاد بخوابد پرستار دمای بدن ، تنفس ، هماهنگی عضله ها و میزان فعالیت او را اندازه می گیرد.

توصیه هایی شنیدنی برای قبل و بعد از زایمان طبیعی
روز دوم پس از تولد نوزاد
تا روز دوم نوزادتان ممکن است الگوی خواب چند ساعته داشته باشد سپس بیدار شود و گریه کند که شیر بخورد. او باید در طی ۲۴ ساعت پس از تولد پوشک خود را خیس کند و اولین دفع مدفوع را انجام دهد. این حالت مکانیوم نامیده میشود. آن شبیه یک تکه قیر سبز لجنی است. اگر در این مدت هیچ نشانه ای از مکانیوم یا ادرار ندید به پزشک یا پرستار اطلاع دهید.
روز دم تجربیات شگفت انگیز فراوانی برای نوزاد به همراه دارد. بنابراین آماده آرام کردن او باشید . آزمایش های نوزاد در کشورهای مختلف متفاوتند. نوزاد برای بیماری های مختلف تحت آزمایش قرار می گیرد که اگر زود تشخیص داده شوند به خوبی تحت درمان قرار می گیرند.
برخی بیمارستان ها نیز شنوایی نوزاد را امتحان می کنند و ممکن است واکسن هپاتیت B  نیز به نوزاد تزریق شود. اگر نوزاد پسر باشد ممکن است در ۲۴ ساعت اول زندگی یا چند ماه بعد ختنه شود. بعد از یک روز کامل نوزاد ممکن است نق نقو شود و نیاز به بغل کردن داشته باشد.
کارهای زیادی است که باید قبل از این انجام دهید : زحمت شیردادن ، اولین بار روی صندلی اتومبیل نشستن ، بررسی وزن ، معاینه زردی و آزمایش های کامل نوزاد . از حالا تمام نوزادان میخواهند که گرم و در بغل نگه داشته شوند.
دو روز پس از زایمان مادرها
دو روز پس از زایمان پر از جنب و جوش کامل جسمی و روحی است. هنوز اتفاقات زیادی درون بدنتان در حال رخ دادن است که موجب اضطراب شما میشود. اما هیچ جای نگرانی نیست. خبر خوب اینکه چون در بیمارستان یا زایشگاه هستید پزشک و پرستار برای پرسش هایتان دور و بر شما هستند و در شیردادن به شما کمک میکنند.
اگر زایمان سزارین انجام دهید ۳ روز و بیشتر خانم ها ۴ روز در بیمارستان می مانید . باور کنید یا نه هر روز کمی بهتر می شوید اگر چه میزان بهبودی در خانم ها متفاوت است.
روز اول : به عنوان یک مادر برای خستگی مفرط در اولین روز آماده باشید. عضله های تمام بدنتان درد می کنند و بیشتر به دلیل فشار دادن است. حتی ممکن است بالای ران خود احساس بی حسی کنید که احتمالا به دلیل فشار دادن آنها به عقب است و با گذشت زمان بهبود می یابند.
اگر داروی مسکن مصرف کرده اید ممکن است دردی در انتهای کمر یا در محل بی حسی احساس سوزش کنید که در طی یکی دو روز برطرف میشود.
انتظار تورم در بخش بین مقعد و واژن از فشار دادن سر نوزاد داشته باشید چه برش فرج داشته باشید و یا نه. تورم طی یکی دو روز از بین می رود در این بین میتوانید برای برطرف کردن آن روی محل یخ بگذارید.
در نهایت مایوس نشوید اگر پاهایتان آن قدر ورم کرده است که نمیتوانید مچ پایتان را ببینید. در طی زایمان به شما مقدار زیادی مایعات داده میشود و حدود ۷ روز یا بیشتر طول می کشد تا بدنتان مایعات را از دست بدهد. نیازی به خوردن قرص های آب نیست.
روز دوم : در روز دوم زندگی نوزاد خارج از بدن شما ، متوجه میشوید هنوز شکمتان متورم است. بیشتر تورم به خاطر هواست اما خود رحم هنوز هم بزرگتر از زمان بارداری است.
ممکن است دردهای شدید به خصوص هنگام شیردادن احساس کنید. ترشحات واژن هنوز زیاد است و برای جذب آنها از پوشک استفاده می کنید. این ترشحات تا چند روز آینده کاهش می یابند.
شاید بیشتر ناراحتی شما به دلیل فشاری است که در لگن خود احساس می کنید. احساس می کنید که رحم در حال بیرون آمدن از بدنتان است. این فشار طبیعی است و رحم بیرون نمی آید . ممکن است چند هفته ای طول بکشد تا بافت رحم به حالت طبیعی برگردد.

دل درد در بارداری و احتمال سقط جنین سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من الان 16 هفته باردارم و زیر دلم خیلی درد می کند. چه کار کنم و چطور بخوابم و آیا نزدیکی کردن ضرر دارد؟پاسخ دکتر فرشته دانش...
اشک باراک اوباما در سخنرانی خداحافظی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در آخرین نطق خداحافظی خود در شیکاگو، توقف برنامۀ هسته‌ای ایران از طریق برجام، برقراری رابطه با کوبا و کشتن بن لادن ر...
درمان درد قاعدگی، قرص ویتاگنوس؟ سوال:سلام من دل درد شدید در دوران قاعدگی دارم و هیچ مشکل دیگه ای ندارم سونوگرافی هم انجام دادم مشگلی نداشتم میخاستم قرص ویتاگنوس برای بزرگ شدن سی...
تردمیل در بارداری، مجاز است؟ سوال مخاطب نی‌نی‌بان: بگید استفاده از تردمیل در باردارى اشکال نداره؟  پاسخ دکتر سمیه یگانه، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:دوست عزیز تردمیل د...
عکس نوشته های عاشقانه منطق ندارم ⋆ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ 1 بازدید در عکس نوشته های عاشقانه منطق ندارم مجموعه ای زیبا و عاشقانه از عکس های متن دار عاشقانه را قرار داد...
جنین در هفته بیست و نهم بارداری بیایید نگاهی به رشد فرزندتان در هفته‌ بیست و نهم بارداری بیاندازیم؛ علاوه بر این به انتخاب گزینه‌های مد نظرتان برای تولد نوزاد، از مناسب‌ترین وضع...
مشکلات پوستی تناسلی، خارش داره سوال:سلام من در حدود هفت سال هست که یک لکه ی قرمز رنگ روی سر آلت تناسلیم دارم که بعضی اوقات خارش هم داره، علتش چیه و چکار کنم که از بین بره؟ ممنو...
اس ام اس رمانتیک انگلیسی جدید ۹۶ ⋆ شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ 2 بازدید در اس ام اس رمانتیک انگلیسی جدید 96  مجموعه ای از پیامک های  رمانتیک و عاشقانه انگلیسی را برای شما ق...
رژیم غذایی مناسب ماه رمضان برای کاهش وزن پیشنهادهایی برای سفره افطار و سحر در ماه رمضان   با شروع ماه مبارک رمضان دستورهای غذایی برای این ماه توصیه میشود .اگر نگران افزایش وزن...
افسردگی در بارداری، سقط مکرر/ صدای دکتر بعضی از خانم های که با استرس حامله می شوند و یا خانم های که سقط مکرر داشته اند این امر طبیعی است. در این حالت ممکن است هر درد کوچک و جزئی را درد ...
تغذیه و سرطان پستان، هورمون سویا/ صدای دکتر هورمون سویا و یکسری دیگر غلات فیتواستروژن را دارا می باشند. همه ی این ها ریزفاکتوردر سرطان پستان هستند پس پزشکان به افرادی که قبلا تحت ...
مدل موی پسرانه جدید و شیک ۲۰۱۷ جدیدترین مدل مو| عکس مدل مو| مدل مو 2017| مدل مو پسرانه 2017 انواع مدل موی پسرانه   مدل مو نقش بسیاری در تغییر چهره آقایان دارد...
علل عفونت ادراری در کودکان/ صدای دکتر عفونت ادراری در 4 الی 6 درصد کودکان شایع است. در پسران زیر یکسال و در دختران زیر 4 سال به مراتب شایع تر. دسته ای از عادات در کودکان سبب ایجاد عفو...
اعتماد به نفس کودکان، خیلی نگرانم! سوال:پسری نه ساله دارم که مشکل اعتماد به نفس داره و نمیتونه حتی تصمیم گیری کنه د رمورد هر کاری.. خیلی نگرانشم .. و متاسفانه باباش حتی کوچکترین هم...
زایمان بدون درد در کشور، میزان پیشرفت تلاش موفقیت آمیز تیم پزشکی و مامایی بیمارستان شهید بهشتی شهرستان چالدران در اجرای زایمان طبیعی بدون درد ، این تیم پزشکی با تلاش چند ساعته خود موف...