بزرگترین گالری عکس و تصویر در ایران

بعد از زایمان طبیعی، توصیه های شنیدنی

بعد از زایمان طبیعی، توصیه های شنیدنی

بعد از زایمان طبیعی، توصیه های شنیدنی

شما آخرین فشار را وارد می کنید و نوزاد به دنیا می آید. نوزادی که ۹ ماه مشتاقانه انتظارش را کشیده اید. الان لحظه لذت شماست طوری که درد زایمان به طور ناگهانی محو می شود و در نهایت فرصت دیدن و بغل کردن او را یافته اید.
این لحظه ها باشکوه است که با هیچ کلمه ای وصف نمی شود . گرچه برای نوزاد ۴۸ ساعت اول زنگی با تحریک ، هیجان و چالش های جدید همراه است طوری که او می کوشد دمای بدنش را تنظیم کند و بدنش را با احساسات جدید سازگار کند.
عبور از کانال زایمان سر او را به شکل آبزیان درآورده است که در ایمنی کیسه ای پر از مایع گرم تاریک احاطه شده بود تا اکسیژن را تنفس کند.
به محض اینکه سر نوزاد نمایان میشود پزشک مایع آمنیوتیکی بینی و دهان نوزاد را با حباب کوچکی خارج می کند. باقیمانده بدن او خارج می شود و بند ناف پنس زده و بریده میشود. بند هیچ عصبی ندارد بنابراین لحظه ای که بند ناف بریده می شود نوزاد متوقف شدن دریافت اکسیژن از خون شما را احساس نمی کند.
اگر نوزاد هنگامی که در دنیای بیرون قرار می گیرد گریه ، ناله یا سرفه نکند پزشک او را خشک میکند پشت یا دستش را مالش می دهد تا او را تحریک کند و هنگامی که سرفه یا گریه می کند او را به شما یا پرستار می دهد.
بلافاصله بعد از آن جفت خارج میشود. این مرحله ممکن است سریع باشد اگر نوزادتان به سینه شما بچسبد و شیر بخورد. مکیدن نوزاد موجب ترشح اکسی توسین در بدن میشود که به رحم کمک میکند آخرین انقباضات را انجام دهد.
مدتی که جفت از بدنتان خارج میشود پزشک یا پرستار مجموعه ای از معاینه های معمول را انجام می دهند تا از سلامت نوزاد اطمینان یابند. آنها همچنین گوش ها ، پا و پوست جنین را بررسی می کنند که نشانه های تکامل هستند و مشخص می کنند که آیا نوزاد نقص مادرزادی دارد یا نه .
اندکی ویتامین K به نوزاد داده می شود تا به لخته شدن طبیعی خون او کمک کند. سپس ممکن است پزشک مدتی نوزاد را قبل از هر کار دیگری بغل تان بدهد. پرستار وزن ، قد و دور سر و دمای بدن او را قبل از پوشک کردن و لباس پوشاندن اندازه می گیرد. پرستار برای جلوگیری از عفونت پماد اریترومایسین در چشم های نوزاد می ریزد. یک کلاه به او می پوشاند و او را به شما می دهد.
نوزادان به طور حیرت آوری در اولین ساعات زندگی هشیار هستند و نوزاد ممکن است آنقدر بیدار بماند تا شیر بمکد. اگر نوزاد را خودتان شیر می دهید او از کلسیم (ماک ) ، مایع زرد رنگ غلیظی که قبل از شیر می آید تغذیه میکند.
اگر نوزاد سالم باشد ممکن است در اتاق شما یا در اتاق نوزادان بماند و هر ۳ یا ۴ ساعت برای شیردادن او را ببینید . بیشتر نوزادان پس از تولد بسیار عمیق می خوابند و گاهی بیدار کردن آنها دشوار است.
ممکن است گونه هایش را قلقلک دهید یا آهسته به پاهایش ضربه بزنید تا او را برای شیر خوردن بیدار کنید. همین که نوزاد بخوابد پرستار دمای بدن ، تنفس ، هماهنگی عضله ها و میزان فعالیت او را اندازه می گیرد.

توصیه هایی شنیدنی برای قبل و بعد از زایمان طبیعی
روز دوم پس از تولد نوزاد
تا روز دوم نوزادتان ممکن است الگوی خواب چند ساعته داشته باشد سپس بیدار شود و گریه کند که شیر بخورد. او باید در طی ۲۴ ساعت پس از تولد پوشک خود را خیس کند و اولین دفع مدفوع را انجام دهد. این حالت مکانیوم نامیده میشود. آن شبیه یک تکه قیر سبز لجنی است. اگر در این مدت هیچ نشانه ای از مکانیوم یا ادرار ندید به پزشک یا پرستار اطلاع دهید.
روز دم تجربیات شگفت انگیز فراوانی برای نوزاد به همراه دارد. بنابراین آماده آرام کردن او باشید . آزمایش های نوزاد در کشورهای مختلف متفاوتند. نوزاد برای بیماری های مختلف تحت آزمایش قرار می گیرد که اگر زود تشخیص داده شوند به خوبی تحت درمان قرار می گیرند.
برخی بیمارستان ها نیز شنوایی نوزاد را امتحان می کنند و ممکن است واکسن هپاتیت B  نیز به نوزاد تزریق شود. اگر نوزاد پسر باشد ممکن است در ۲۴ ساعت اول زندگی یا چند ماه بعد ختنه شود. بعد از یک روز کامل نوزاد ممکن است نق نقو شود و نیاز به بغل کردن داشته باشد.
کارهای زیادی است که باید قبل از این انجام دهید : زحمت شیردادن ، اولین بار روی صندلی اتومبیل نشستن ، بررسی وزن ، معاینه زردی و آزمایش های کامل نوزاد . از حالا تمام نوزادان میخواهند که گرم و در بغل نگه داشته شوند.
دو روز پس از زایمان مادرها
دو روز پس از زایمان پر از جنب و جوش کامل جسمی و روحی است. هنوز اتفاقات زیادی درون بدنتان در حال رخ دادن است که موجب اضطراب شما میشود. اما هیچ جای نگرانی نیست. خبر خوب اینکه چون در بیمارستان یا زایشگاه هستید پزشک و پرستار برای پرسش هایتان دور و بر شما هستند و در شیردادن به شما کمک میکنند.
اگر زایمان سزارین انجام دهید ۳ روز و بیشتر خانم ها ۴ روز در بیمارستان می مانید . باور کنید یا نه هر روز کمی بهتر می شوید اگر چه میزان بهبودی در خانم ها متفاوت است.
روز اول : به عنوان یک مادر برای خستگی مفرط در اولین روز آماده باشید. عضله های تمام بدنتان درد می کنند و بیشتر به دلیل فشار دادن است. حتی ممکن است بالای ران خود احساس بی حسی کنید که احتمالا به دلیل فشار دادن آنها به عقب است و با گذشت زمان بهبود می یابند.
اگر داروی مسکن مصرف کرده اید ممکن است دردی در انتهای کمر یا در محل بی حسی احساس سوزش کنید که در طی یکی دو روز برطرف میشود.
انتظار تورم در بخش بین مقعد و واژن از فشار دادن سر نوزاد داشته باشید چه برش فرج داشته باشید و یا نه. تورم طی یکی دو روز از بین می رود در این بین میتوانید برای برطرف کردن آن روی محل یخ بگذارید.
در نهایت مایوس نشوید اگر پاهایتان آن قدر ورم کرده است که نمیتوانید مچ پایتان را ببینید. در طی زایمان به شما مقدار زیادی مایعات داده میشود و حدود ۷ روز یا بیشتر طول می کشد تا بدنتان مایعات را از دست بدهد. نیازی به خوردن قرص های آب نیست.
روز دوم : در روز دوم زندگی نوزاد خارج از بدن شما ، متوجه میشوید هنوز شکمتان متورم است. بیشتر تورم به خاطر هواست اما خود رحم هنوز هم بزرگتر از زمان بارداری است.
ممکن است دردهای شدید به خصوص هنگام شیردادن احساس کنید. ترشحات واژن هنوز زیاد است و برای جذب آنها از پوشک استفاده می کنید. این ترشحات تا چند روز آینده کاهش می یابند.
شاید بیشتر ناراحتی شما به دلیل فشاری است که در لگن خود احساس می کنید. احساس می کنید که رحم در حال بیرون آمدن از بدنتان است. این فشار طبیعی است و رحم بیرون نمی آید . ممکن است چند هفته ای طول بکشد تا بافت رحم به حالت طبیعی برگردد.

میان وعده مقوی برای بچه ها، به به! انتخاب میان وعده‌ سالم یکی از سخت‌ترین کارهایی است که مادران کمتر قادر هستند برای کودکانشان انجام دهند، زیرا کودکان معمولا به‌دنبال مواد خوراکی ش...
موادغذایی ضروری در بارداری، توجه! مواد اولیه غذایی که برای سلامت مادر و جنین ضروری است، عبارتند از:                  کلسیم:کلسیم برای رشد استخوان و دندانهای جنین مخصوصا"در هفته هش...
درد تناسلی نشانه چیست؟ برای یک مرد چیزی دردناک‌تر از وارد آوردن ضربه‌ای به بیضه‌هایش نیست. اما همهٔ دردهای بیضه ناشی از ضربهٔ خارجی نیست. گاهی منشأ درد در خود آنها است. علت ...
سندروم پیش از قاعدگی، مشکل اساسیه! اگر شما هم قبل از شروع دوره قاعدگی، از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) رنج می‌برید، بهتر است که علت این مشکل را در ژن‌های خودتان جست‌وجو کنید! دانشمندا...
عوارض داروهای سقط جنین امروزه به دلیل افزایش تمایل افراد به استفاده از داروهای گیاهی افراد زیادی بدون شناخت دارو ها و کیفیت آن ها به عطاری ها مراجعه میکنند و از داروها...
علائم سرطان در کودکان، نکات ضروری/ کلیپ از جمله مهترین علائم سرطان در کودکان کاهش وزن 2 تا 3 هفته ای بدون هیچگونه دلیل خاصی است که ادامه دار نیز باشد. از دیگر علامت ها می توان به استفرا...
دردهای شبیه پریود، نشانه چیست؟ سوال:باعرض سلام. مدتهاست در قسمت پایینی و انتهای سمت چپ شکمم هر ازگاهی درد می گیرد که این درد شبیه به دردهای زمان قاعدگی است وگاهی به پشت وپهلو ه...
متن عاشقانه داغون کننده جدید۹۵ ⋆ دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ 3 بازدید در متن عاشقانه داغون کننده جدید95 شما عزیزان مجموعه ای از متن های عاشقانه داغون کننده و معنا در را شاه...
رنگ کردن خانه تان را با این نکات ساده تر کنید رنگ کردن خانه یکی از روش های نوسازی خانه است. اگر شما هم می خواهید دیوارهای خانه تان را رنگ کنید به شما پیشنهاد می کنیم از نکته های زیر استفاده کنید...
ویدیو بچه بامزه(۱۰۳) بچه ها با کارای بامزه ای که میکنن باعث خنده بزرگترهاشون میشن. در این ویدیو گزیده ای از کارای بامزه بچه هارو می بینیم.در صورت پخش نشدن ویدئو بر رو...
تاثیر تیروئید بر باروری، حقیقت دارد؟ سوالسلام وقتتون بخیر.میخواستم درمورد کم کاری تیروییدوناباروری سوال کنم آیا واقعا باعث ناباروری میشه ؟درمانی هم داره؟اگه دلیل ناباروری فقط کم کاری...
سریال پیدایش صهیونیسم پیدایش صهیونیسم یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی «ناصر یوسفی‌نژاد» است که در سال ۱۳۶۳ تولید و از شبکه ۱ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردید. ...
تنبلی تخمدان قبل از بارداری، چاره چیه؟ سوال:سلام ممنون از راهنماییتون خانم دکتر. متاسفانه با آزمایش و سنوگرافی که دادم مشخص شده که تنبلی تخمدان دارم و برای بارداری به مشکل خوردم خیلی ن...
بهترین روش جلوگیری از بارداری سوال:باسلام در رابطه با روش صحیح جلوگیری از بارداری سوال داشتم.قرص را امتحان کردم اما با حالت تهوع شدید وچاقی روبه رو شدم.بدنم به کاندوم حساسیت د...
سونوگرافی در بارداری، یک بعدی یا چندبعدی؟ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بایدها و نبایدهای سونوگرافی در زمان بارداری می‌گوید؛ پسر یا دختر؟ این نخستین سوالی است که معمولا پس از...