افزایش هوش جنین در بارداری، راهی آسان

افزایش هوش جنین در بارداری، راهی آسان

رژیم غذایی شما باید دارای مواد مغذی و انرژی مورد نیاز برای نوزاد تان داشته باشد تا خود بدن کودک  سالم و قادر به تغییرات مختلف رشد و نمو باشد. هر مادر بارداری  رویاهای بسیاری در مورد کودک در رحم خود دارد. هر پدر و مادری آرزوی داشتن نوزاد سالم و هوشمند دارد. رژیم غذایی زنان باردار باید کاملا از  مواد مغذی و غذاهای غنی باشد.

مصرف اسید فولیک

مکمل های دوران بارداری با ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک ضروری است. اسید فولیک مواد مغذی مهم در تشکیل سلول های مغز است. مجله انجمن پزشکی آمریکا به تازگی منتشرکرده که یک مطالعه نشان داد زنانی که اسید فولیک ۴ هفته قبل از بارداری و۸ هفته پس از بارداری مصرف کرده اند  ۴۰ درصد کمتر احتمال تولد کودکان مبتلا به اوتیسم دارند. منابع بسیار خوبی از اسید فولیک عبارتند از: سبزیجات برگ سبز ماننداسفناج و غلات صبحانه غنی شده مانند عدسمصرف ویتامین های دوران بارداری روزمره کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که شما یک تعادل تغذیه خوبی از ویتامین B12 و اسید فولیک که کمک به توسعه سلول های قرمز خون و همچنین ویتامین C که به تولید کلاژن و ویتامین D که کمک در تشکیل استخوان ها میکند.

غذاهای غنی از امگا۳

اسیدهای چرب امگا ۳ ضروری است وکمک به تولید نرون های عصبی میکند. نورون اعصابی که به اندام های دیگر بدن پالس های الکتریکی مغز را منتقل میکند.شما می توانید امگا ۳ را از منابع غذایی مانند ماهی آزاد و انواع مختلفی از ماهی، تخم مرغ که غنی شده از پودر بذر کتان، گردو، گوشت قرمز، اسفناج، سویا، دانه ها و غلات و حبوبات است.

میوه ها وسبزیجات

آنتی اکسیدان ها کمک به مبارزه با رادیکال های آزاد که می تواند به بافت مغز کودک شما آسیب برساند. پاپایا، سبزیجات برگ سبز تیره، گوجه فرنگی و زغال اخته .

غذاهای غنی از آهن

شما همچنین نیاز به دو برابر مصرف آهن در دوران بارداری به دلیل کمک به حمل اکسیژن به نوزاد است. متاسفانه، بسیاری از ما در حال حاضر دچار کمبود  آهن،که باعث تاثیر منفی بر ضریب هوشی و رشد کودک میشود. موادغذایی سرشار از آهن مانند مرغ، غلات غنی شده، حبوبات و گوشت گاو بدون چربی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

مکمل های پروتئینی

هنگامی که باردار هستید، بدن شما نیاز به پروتئین بیشتری برای کمک به توسعه سلول های جدید و هورمون رشد کودک نیاز است.اضافه کردن میوه به غلات خود، وعده بادام زمینی و اضافه کردن نخود به سالاد خود جهت افزایش مواد مغذی برای کودک شما کمک می کند.

پرهیز از جیوه

در حالی که ماهی منبع خوبی از امگا ۳ و دیگر مواد مغذی ست، سازمان غذا و دارو توصیه به اجتناب از مصرف ماهی هایی مانند اره ماهی، کاشیماهی، کوسه و شاه ماهی خال مخالی، چرا که آنها سطح جیوه بالایی دارند. سطح جیوه پایین تر، ماهی مانند تیلاپیا، میگو، ماهی آزاد و گربه ماهی نسبتا امن تر است. حتی با انتخاب ماهیان سالم، شما باید مصرف خود را تا ۱۲ اونس در هفته تا ۲ وعده غذا در هفته برابر است با محدود می کند.

پرهیز از الکل وکافئین

​نوشیدنی های الکلی فقط میتواندمنجر به مهارت های اجتماعی ضعیف، حافظه و مشکلاتی در زندگی کودک منجر شود. مصرف ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز خطر افزایش سقط جنین به همراه دارد.

حفظ وزن مناسب

داشتن وزن بالا  خطر زایمان زودرس را افزایش داده که باعث  وزن ضعیف تولد نوزاد و نمره IQ فرزند شما و دستاوردهای یادگیری  در مدرسه، را تحت تاثیر قرار میدهد.

ورزش کردن

ورزش نه تنها برای سلامتی شما بلکه به ترویج و توسعه مغز کودک شما و دیگر ارگان های مهم او میشود. کارشناسان توصیه می کنند که شما هر روز   متوسط ​​به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

مشکلات تیروئید

مشکلات تیروئید در اولین بارداری باید درمان شود. سطح بالا و پایین هورمون تیروئید در خون شما می توانید به جنین آسیب برساند. سطح پایین هورمون تیروئید  با کاهش IQ در دوران کودکی ارتباط دارد.

ارتباط با جنین

صحبت کردن با فرزند متولد نشده به نظر احمقانه است، ولی دانشمندان میگویند جنین در داخل شکم میتواند صدای ما را بشنود و به آن عکس العمل نشان دهد. شما میتواند روزها با جنین داخل شمکتان حرف بزنید، برای او آواز بخوانید. مطالعات اخیر نشان داده است اطفالی که در جنینی صدای مادرشان را میشنیده اند هنگام کودکی آرامتر بوده اند.

بهترین غذا ها در دوران بارداری برای رشد مغز کودک

تخم مرغ و پنیر

مواد غذایی غنی ازویتامین D  برای بارداری بسیار ضروری است و مسئول رشد مغز کودک است. بنابراین،غذاهای  شامل ویتامین D  در دوران بارداری و هنگام تولد باعث داشتن نوزاد هوشمند و سالم است. تخم مرغ، پنیر، و جگر بهترین منبع ویتامین Dاست.

بادام

خوردن یک مشت بادام و گردو. در روز یکی از بهترین راهها برای نوزاد هوشمند است. خوردن بادام سطح هوش کودک  را افزایش می دهد. بنابراین، خوردن آجیل باعث داشتن نوزاد فوق العاده خوش فکر و سالم است.

ماهی دریا

غذاهای غنی از ید در دوران بارداری بهترین مواد غذایی برای کودک هوشمند است. ماهیهای دریایی و صدف طبیعی سرشار از محتوای ید هستند. همچنین، میزان ید پایین می تواند به بسیاری از مشکلات در دوران بارداری منجر شود.

اسفناج

اسید فولیک از  غذاهای غنی برای زنان باردار است که در شکل گیری سلول های مغز نوزاد نقش دارد. سبزیجات برگ سبز، اسفناج، عدس ،مکمل های اسید فولیک همراه با ویتامین B12حاوی مقادیر خوبی از اسید فولیک است.

ماهی سالمون

چربی امگا ۳ تا حد زیادی برای رشد مغز نوزاد کمک می کند.خوردن ماهی چرب مانند ماهی آزاد، ماهی تن، ماهی خال مخالی، ساردین و ماهی قزل آلا در افزایش قدرت مغز کودک در رحم مادر کمک می کند.

بلوبری

خوردن مواد غذایی غنی از  آنتی اکسیدان در دوران بارداری می تواند به طور موثر در رشد مغزی جنین کمک میکند. زغال اخته، گوجه فرنگی، انار و تمام  انواع توت ها بهترین میوه در توسعه بافت مغز ی کودک شماست.

لوبیا

خوردن مواد غذایی غنی از آهن  برای داشتن کودک باهوش صروریست . آهن بسیار ضروری برای تامین اکسیژن به سلول های مغزی،است.  اسفناج، مرغ، لوبیا قرمز، انجیر، کشمش، خرما بهترین غذاهای غنی از آهن در دوران بارداری هستند.

ماست

ماست یکی از بهترین  غذاهای پروبیوتیک در دوران بارداری ست که  می تواند  برای سلامت کودک کمک کند. ماست غنی از پروتئین است که در تشکیل سلول های عصبی نوزاد در رحم کمک می کند. خوردن ماست در دوران بارداری برای افزایش قدرت مغز کودک و به نوزاد خوش فکر و باهوش منجر می شود.

نمونه های زیبا از هدیه برای روز ولنتاین هدیه برای روز ولنتاین ، تزیین هدیه های روز ولنتاین، هدایای ولنتاین ، هدیه های ولنتاین ،تزیین گیفت ولنتاین نمونه های زیبا از هدیه برای روز ولنتاین در...
اولین فیلم منتشر شده از لحظه خاکسپاری آیت الله هاشمی اولین ویدئوی منتشر شده از لحظه خاکسپاری آیت الله هاشمی را در زیر می بینید.
اختلال کم توجهی کودکان، آروم و قرار نداره این اختلال در بر گیرنده کودکانی است که از دستورها اطاعت نمی‌کنند.آنها از لحاظ هیجانی تحریک پذیر و خشن هستند، پیوسته از یک فعالیت به کار دیگری می‌...
سلوکیان چه کسانی بودند؟ سلوکیان یا اسالکه نام دولتی یونانی بود که در میان سال‌های ۳۱۲ تا ۶۴ پیش از میلاد (۳۱۰ سال) بر آسیای غربی فرمان می‌راند. پس از مرگ اسکندر مقدونی سرزمین...
مدفوع آبکی نوزاد، یعنی مریضه؟ سوالسلام و خسته نباشید. پسر من الان سه ماه و دو هفته است که به دنیا اومده. رنگ مدفوع پسرم به رنگ سبز روشن و آبکی است. می خواستم بدونم مشکلی هست ی...
آبله مرغان در بارداری، این دیگه کجا بود؟ در میان اتفاقات مربوط به بارداری، از بزرگ شدن شکم گرفته تا لگدهای جنین، شاید چشم‌پوشی کردن از تعدادی لکه‌های بارداری کار آسانی باشد.اما دلیلی وجود دار...
حرف زدن با بچه، چه چیزهایی نگیم؟ پدر و مادر الگوی فرزندانشان هستند، بچه ها دقیقا به حرف های شما و نحوه بیانتان، گوش می دهند و رفتارهای شما نقش مهمی در درک آن ها نسبت به خودشان دا...
سریال خیالاتی خیالاتی که با نام آقای دلار معروف شد، مجموعه‌ای تلویزیونی ۱۰ قسمتی کاری از گروه اقتصاد شبکه یک به کارگردانی و تهیه کنندگی «مجید بهشتی» و تولید سال ۱۳۶...
سرطان پستان، خودتان تشخیص دهید! موثرترین روش برای شناسایی سرطان سینه ماموگرافی است؛ البته بررسی بالینی سینه نیز می‌تواند به نوعی تکمیل کننده این فرایند باشد. اما سازمان‌های پزشک...
سرفه در کودکان، چیکار کنم؟ سوال:پسرم شش سالشه از وقتی که به دنیا اومده همش سرفه میکنه دکتر بردم گفته چیزیش نیست به مرور خوب میشه... نمیدونم چیکار باید بکنم تب و سرفش خوب بش...
تغذیه هنگام شیردهی، تازه مادرها بخوانند برای سلامتی خودتان بهتر است که مطمئن شوید مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را با گنجاندن انواع مختلف غذاهای سالم دوران شیر دهی به دست می‌آورید:ماهی سال...
میوه به در بارداری، خوب یا بد؟  «به» میوه‌ای خوش‌طعم و عطر از خانواده سیب است. این میوه اگرچه به صورت خام نیز خوردنی است ولی اغلب، پخته آن را به صورت مربا و همچنین در غذاهایی ه...
گریه نوزاد، دنیای رمز و راز! سوال: من و همسر و فرزندم در کانادا زندگی می کنیم. پسرم 22 ماه است و تازه وارد مهد کودک شده است. چون ما در خانه فارسی صحبت می کنیم و انگلیسی بلد ن...
یک ایده جالب و آسان برای تزیین شمع کریسمس یکی از جشن های اصلی هموطنان مسیحی مان است. یکیاز وسایلی که برای تزیین در کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد شمع های زیبا است. از ایده زیر ک...
پیچ خوردن بندناف جنین، خطرش چیه؟ سوالسلام من هفته 34بارداری هستم سونو دادم گفتن بند ناف یک دور بدون اثر فشار پیچیده دور گردن جنین میخواستم بدونم چقد خطرناک و نوار قلب جنین چند رو...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.