بزرگترین گالری عکس و تصویر در ایران

استراحت در سه ماهه اول بارداری

استراحت در سه ماهه اول بارداری

استراحت در سه ماهه اول بارداری

هفته ی اول و ماه اول بارداری بسیار جذاب و طاقت فرسا است! ما لیست کارهایی رو برای شما آماده کردیم که می تواند در شروع به شما کمک کند، شما می توانید به عنوان یک راهنما از آن استفاده کنید و هر کدام که احساس می کنید برای شما مناسب است آن را انجام دهید.

اولین کار: با ماما یک قرار ملاقات تنظیم کنید
وقتی کلینیک مامایی به شما گفته که باردار هستید، شما نیاز دارید که با یک قرار ملاقات با یک ماما تنظیم کنید، قرار ملاقات باید در زمانی بین ۱۰ هفته تا ۱۲ هفته ی بعد از بارداری باشد.
ماما یا پزشک ممکن است این سوالات را از شما بپرسد:
• در مورد تاریخچه ی پزشکی و روش زندگی شما بپرسد
• به شما اطلاعاتی در مورد چگونه غذای سالم خوردن و ورزش و یک دید کلی نسبت به بارداری می دهد
• نگاهی به فشار خون شما می کند
• قد شما را اندازه گیری میکند و از شما در مورد وزنتان میپرسد، مامای شما این اندازه گیری ها را برای محاسبه ی شاخص توده بدن استفاده می کند.

در سه ماه اول بارداری روزانه یک مکمل اسید فولیک مصرف کنید
روزانه یک مکمل اسید فولیک مصرف کنید، اسید فولیک یک ماده مغذی ضروری است که کودک شما در برابر مشکلات مغز و نخاع مانند اسپینا بیفیدا (شکاف مادرزادی مهره ها) محافظت میکند.
شما روزانه نیاز دارید که ۴۰۰ میکروگرم مکمل اسید فولیک (ویتامین B9 ) مصرف کنید، میتوانید از داروخانه ها آن را تهیه کنید، شما همچنین روزانه ۱۰ میکروگرم ویتامین D هم نیاز دارید، شما می توانید یک مولتی ویتامین در دوران بارداری مصرف کنید اما نباید جایگزین رژیم غذایی شما شود.

در طول دوره بارداری، قبل از مصرف دارو آن را بررسی کنید
شما باید در مصرف دارو بیش از حد دقت کنید چون ممکن است برای جنین شما مضر باشد، این بدان معنی نیست که وقتی شما نیاز به دارو دارید آن را نباید مصرف کنید، باید قبل از مصرف دارو آن را با ماما یا داروساز مشورت کنید.

اگر سیگار میکشید سعی کنید قبل از بارداری ترک کنید
اگر شما در دوران بارداری سیگار می کشید، جدا از خطرات برای سلامتی شما، ممکن است جنین شما در خطر سقط قرار بگیرد. استنشاق دود سیگار می تواند در نوزاد به دنیا نیامده تاثیر بگذارد، در نتیجه او هنگام تولد وزن کمی خواهد داشت.

در دوران بارداری تغذیه مناسب انتخاب کنید
یک رژیم غذایی سالم و متعادل تمام مواد مغذی شما و فرزندتان را تکمیل می کند، اتمام رژیم غذایی باعث می شود که شما یک عادت خوبی برای غذا خوردن داشته باشید، در نظر داشته باشید شما در سه ماهه اول به کالری اضافی نیاز ندارید، شما باید از خوردن غذاهای خاص در دوران بارداری جلوگیری کنید چرا که تغذیه دوران بارداری مهم است و غذاهای مصرفی ممکن است حاوی باکتری، انگل و یا سموم باشد که به فرزند شما آسیب برساند، این شامل برخی از فراورده های لبنی مانند پنیر و تخم مرغ پخته یا خام می شود.

رهایی از بیماری در دوران بارداری
اکثر مادران در طول سه ماهه ی اول بارداری از بیماری رنج می برند، اغلب اوقات با خوردن غذا تهوع می گیرند، بیابید که کدام غذا ها برای شما خوب و کدام غذا باعث می شود که احساس تهوع کنید.
خوراک هایی مانند اسنک یا بیسکوییت، نان میتواند به شما کمک کند، بیماری شما بین ۱۲ یا ۱۴ هفته خوب میشود، اگر شما روزی چند بار استفراغ میکنید و قادر نیستید که آن را کنترل کنید در اسرع وقت به دکتر مامای خود مراجعه کنید.

با علائم خطر در طول بارداری بیشتر آشنا شوید
برخی از علائم بارداری که شما به هیچ وجه نباید آن را نادیده بگیرید وجود دارد، وقتی رحم شما رشد میکند ممکن است شما گرفتگی خفیف در معده و درد شدید و ناگهانی را حس کنید، همیشه با مامای خود در مورد گرفتگی و درد صحبت کنید که برای شما خطرناک نباشد. اگر شما گرفتگی به همراه خونریزی دارید بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید، تا با ارزیابی بیشتر به شما کمک کنند.

در سه ماه اول بارداری تا آنجا که میتوانید استراحت کنید
در سه ماه اول شما احساس خستگی میکنید یا حتی خسته هستید، دلیل این است که سطح هورمون های شما به سرعت در حال تغییر است، شما می توانید استراحت کنید اگر چه میتواند سخت و خسته کننده باشد ولی بهتر از کار کردن است.
سعی کنید حداقل یک شب در هفته زود بخوابید،حتی اگر خوابتان نمیاید یک کتاب یا موسیقی ملایم میتواند به شما کمک کند که بخوابید، تلفن خود را خاموش کنید و به کار فکر نکنید، وقتی نوزاد شما به دنیا میاید خواب برای شما با ارزش میشود،پس تا جایی که میتوانید از خواب لذت ببرید.

در دوران بارداری کافئین را کاهش دهید
شما
می توانید در دوران بارداری از خوردن قهوه لذت ببرید اما شما باید مصرف
قهوه در روز را به ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز کاهش دهید که معادل دو فنجان
قهوه فوری و یا یک فنجان قهوه دم کرده می باشد.
اگر شما بیش از ۲۰۰
میلی گرم در روز در دوران بارداری کافئین مصرف می کنید خطر ابتلا به سقط
جنین را افزایش می دهید، این محدودیت کافئین شامل تمام منابع کافئین از
جمله قهوه، چای سبز، نوشابه،نوشیدنی های انرژی زا می باشد.

آماده شوید تا جنین را ببینید
در اغلب موارد مشکلی در آن وجود ندارد، برای اولین بار سونوگرافی برای شما جالب خواهد بود، معمولا این اسکن در هفته ی دهم و سیزدهم بارداری انجام میگیرد.
در طول سونوگرافی، دکتر ژلی مخصوص روی شکم شما میریزد و با دستگاه دستی به نام مبدل روی پوست شما حرکت میدهد، پس از آن شما قادر خواهید بود که جنین خود را ببینید، سونوگرافیست ضربان قلب جنین شما را کنترل میکند و به شما میگوید که علت آن چیست.

زمانی را تصمیم بگیرید تا بارداری خود را اعلام کنید
برخی از زنان به دوستان، خانواده و همکارانشان میگویند که باردار هستند، برخی هم صبر میکنند تا وارد سه ماهه ی دوم بارداری شوند، در سه ماهه ی دوم بارداری آشکار تر می شود و خطر سقط جنین به طرز چشم گیری کاهش پیدا میکند، اما اگر کار برای شما سخت و خطرناک است شما باید زود بارداری خود را اعلام کنید.

انجام ورزش ملایم در دوران بارداری
انجام ورزش در دوران بارداری،به صورت ملایم و منظم به شما برای مقابله با خواسته های جسمی و روانی کمک می کند، همچنین باعث می شود تا به سادگی وزن خود را کنترل کنید و همیشه روی فرم باشید.

برای راحتی در دوران بارداری ورزش هایی برای تقویت لگن انجام دهید
ورزش های تقویت لگن به شما در بی اختیاری ادرار در دوران بارداری و بعد از زایمان، کمک می کند، اگر شما نمیدانید ورزش های تقویت لگن چیست قبل از بارداری از مامای خود راهنمایی بگیرید، شما با حفظ عادت های خوب بارداری خوبی میتواند داشته باشید.

ماساژ در بارداری
اگر از
سردردهای دوران بارداری و یا کمر درد رنج می برید، و یا فقط نیاز به کمی
ماساژ آرامش بخش دارید.، از همسر خود بخواهید به آرامی پشت، شانه ها و سر،
را مالش دهد که باعث تسکین تنش می شود.

در طول دوره بارداری شریک زندگی خود را درگیر کنید
اکثر مادران علائمی را در اول بارداری خود تجربه میکنند، این یاد آوری فیزیکی، روزانه شما را با نوزادتان پیوند میدهد، این خیلی برای پدران خوشایند نمی باشد.

خرید یک لباس زیر مناسب بارداری و زایمان
حساس شدن سینه ها میتواند یکی از نشانه های اول بارداری باشد، شما نمیتوانید لباس زیر معمول خود را بین حدود هشت هفته و ۱۰ هفته از بارداری استفاده کنید. شما میتوانید برای اینکه سینه هایتان جلوه ی بدی نداشته باشد یک لباس زیر خوب پیدا کنید.

در دوران بارداری کار ها را با امنیت انجام دهید
در
هنگام استفاده از مواد شیمیایی خانگی و تمیز کردن محصولات محتاط باشید،
دستکش بپوشید و از تماس مستقیم با محصولاتی که دارای بخار قوی و برچسب های
هشدار دهنده قوی هستند اجتناب کنید، وقتی که شما مشغول تمیز کردن هستید،
پنجره های خانه ی خود را باز نگه دارید.
به این فکر کنید که بارداری شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، به خصوص اگر شما با اشعه ایکس یا مواد شیمیای کار میکنید.

اگر حین بارداری حال رابطه ی جنسی دارید آن را انجام دهید
در سه ماه اول بارداری،ممکن است بیش از حد خسته، بیمار و برای رابطه ی جنسی استرس داشته باشید، اما اگر شما هیچ مشکلی ندارید دلیلی وجود ندارد که شما و شریک زندگیتان از رابطه جنسی در طول بارداری لذت نبرید.

هزینه های نوزاد
در مورد هزینه های بچه باید فکر کنید، به یاد داشته باشید که برای نوزاد بودجه در نظر بگیرید، این به شما کمک خواهد کرد که برای اقلام گران قیمت مانند تختخواب تاشو و یا یک کالسکه صرفه جویی کنید.

در کلاس های پیش از بارداری ثبت نام کنید
سعی
کنید در کلاس های باداری، پیش از بارداری ثبت نام کنید، تقاضا برای بعضی
از دوره ها بسیار بالا است و منطقه به منطقه می تواند متفاوت داشته باشد،
این کلاس ها به شما از لحاظ روحی و روانی کمک میکند.

طرز تهیه رولت شیری با موز آموزش شیرینی پزی، رولت شیری با موز   در این قسمت برای شیرینی دوستان طرز تهیه رولت شیری با موز را آموزش داده ایم که در ادامه مواد ل...
جگر در دوران بارداری، میوه ممنوعه است؟ سوال:سلام من ۵۶ روز از بارداریم میگذره آیا می توانم از بستنی سنتی، جگر یا حتی نسکافه در هفته دو روز استفاده کنم؟ جواب:کاربر گرامی 3 ماهه اول بارد...
اطمینان بی بی چک، چند درصد؟ سوال:تقریبا 1 هفته است ناگهان زیر دلم درد می گیره.گاهی 2 ساعت بعد از صبح حدود ساعت 8تا 9صبح حالت تهوع دارم سردرد هم گاهی دارم و تکرر ادرار ولی جو...
طولانی شدن زردی نوزادان، راهکار سوالنوزاد 25روزه دختر دارم که جواب آزمایش زردی بیلی روبین 5.4دیرکت بیلی روبین0.2ایندیرکت ببیلیروبین5.2علت زردی چیه؟ باگذشت 25روز همچنان زردی داره...
بواسیر دارم، ورم کرده! سوال:من بواسیر دارم و میترسم برم دکتر و خونریزی هیچی ندارم فقط ورم کرده و بعضی اوقات میسوزه من چیکار کنم اگه میشه راهنمایی کنید.جواب: رفع یبوست ا...
فرزندپروری موفق، مادرها بخوانند/ صدای دکتر وقتی به کودکان مادران می گویند به خاطر تو زنده ام در واقع اصلا حرف درستی نیست. چرا که از لحاظ روانشناسی این حرف مادر اثر بلعکس روی کودک...
چند سال بعد از سزارین می توان طبیعی زایمان کرد؟ سوال مخاطب نی‌نی‌بان: زایمان اولم سزارین بودم. چند سال باید بگذره تا زایمان بعدیم رو بتونم طبیعی بشم؟پاسخ دکتر الهه رجایی، متخصص زنان، زایم...
عوارض اضافه وزن در بارداری، خبردار شوید محققین سوئدی نشان داده اند اضافه وزن ناکافی در طول بارداری می تواند شانس ایجاد اسکیزوفرنی در کودک را افزایش دهد. تحقیق قبلی نشان داده بود خانم ها...
آموزش طرز تهیه ژیگوی بوقلمون در این مطلب آموزش طرز تهیه ژیگوی بوقلمون به همراه مواد لازم برای تهیه این غذای خوشمزه و مقوی را برای شما انتخاب کردیم. طرز تهیه ژیگوی ب...
ازدواج زن و مرد قاتل در زندان ⋆ یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ 1 بازدید در ازدواج زن و مرد قاتل در زندان می توانید به اتفاق عجیب دو زن و مرد قاتل در زندان را ببینید به همرا...
قصه های شب بخیر کوچولو، دندونای من/ پادکست یه خانواده عزیز و مهربون که دو تا بچه داشتن توی یه خونه روستایی زندگی میکردن، عماد کوچولو با برادر بزرگترش علی آقا. عماد حیوونارو خیلی دوست داشت ...
قبل از بارداری، تیروئیدتان را چک کنید! زنانی که دچار پرکاری یا کم کاری تیروئید هستند قبل از اقدام به بارداری باید درمان شوند. رشد مغز جنین در ابتدای بارداری وابسته به هورمون تیروئید ما...
شیراز از قدیم به داشتن باغ‌های بسیار و زیبا مشهور بوده‌است شهر شیراز به شهر شعر در ایران معروف است. از میان شاعرهای بانویِ معروف ایران می‌توان از جهان‌ملک خاتون که در شیراز می‌زیسته نام برد. شیراز به شهر شعر، ...
مدل مانتو بهنوش طباطبایی در جشنواره فجر + عکس بهنوش طباطبایی بازیگر زن زیبایه ایرانی با به اشتراک گذاشتن عکسی بسیار متفاوت از مدل زیبای مانتواش در جشنواره فجر صفحه شخصی خودرا بروز کرد. و...
طول طبیعی سرویکس در دوران بارداری سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام من ۲۱سالمه بارداری اولمه غربالگری سه ماه اول رو دادم ان تی ۱.۵ و طول سرویکس ۲۹ و جفتم قدامی آیا همه چیز طبیعیه طول سرو...