بزرگترین گالری عکس و تصویر در ایران

استراحت در سه ماهه اول بارداری

استراحت در سه ماهه اول بارداری

استراحت در سه ماهه اول بارداری

هفته ی اول و ماه اول بارداری بسیار جذاب و طاقت فرسا است! ما لیست کارهایی رو برای شما آماده کردیم که می تواند در شروع به شما کمک کند، شما می توانید به عنوان یک راهنما از آن استفاده کنید و هر کدام که احساس می کنید برای شما مناسب است آن را انجام دهید.

اولین کار: با ماما یک قرار ملاقات تنظیم کنید
وقتی کلینیک مامایی به شما گفته که باردار هستید، شما نیاز دارید که با یک قرار ملاقات با یک ماما تنظیم کنید، قرار ملاقات باید در زمانی بین ۱۰ هفته تا ۱۲ هفته ی بعد از بارداری باشد.
ماما یا پزشک ممکن است این سوالات را از شما بپرسد:
• در مورد تاریخچه ی پزشکی و روش زندگی شما بپرسد
• به شما اطلاعاتی در مورد چگونه غذای سالم خوردن و ورزش و یک دید کلی نسبت به بارداری می دهد
• نگاهی به فشار خون شما می کند
• قد شما را اندازه گیری میکند و از شما در مورد وزنتان میپرسد، مامای شما این اندازه گیری ها را برای محاسبه ی شاخص توده بدن استفاده می کند.

در سه ماه اول بارداری روزانه یک مکمل اسید فولیک مصرف کنید
روزانه یک مکمل اسید فولیک مصرف کنید، اسید فولیک یک ماده مغذی ضروری است که کودک شما در برابر مشکلات مغز و نخاع مانند اسپینا بیفیدا (شکاف مادرزادی مهره ها) محافظت میکند.
شما روزانه نیاز دارید که ۴۰۰ میکروگرم مکمل اسید فولیک (ویتامین B9 ) مصرف کنید، میتوانید از داروخانه ها آن را تهیه کنید، شما همچنین روزانه ۱۰ میکروگرم ویتامین D هم نیاز دارید، شما می توانید یک مولتی ویتامین در دوران بارداری مصرف کنید اما نباید جایگزین رژیم غذایی شما شود.

در طول دوره بارداری، قبل از مصرف دارو آن را بررسی کنید
شما باید در مصرف دارو بیش از حد دقت کنید چون ممکن است برای جنین شما مضر باشد، این بدان معنی نیست که وقتی شما نیاز به دارو دارید آن را نباید مصرف کنید، باید قبل از مصرف دارو آن را با ماما یا داروساز مشورت کنید.

اگر سیگار میکشید سعی کنید قبل از بارداری ترک کنید
اگر شما در دوران بارداری سیگار می کشید، جدا از خطرات برای سلامتی شما، ممکن است جنین شما در خطر سقط قرار بگیرد. استنشاق دود سیگار می تواند در نوزاد به دنیا نیامده تاثیر بگذارد، در نتیجه او هنگام تولد وزن کمی خواهد داشت.

در دوران بارداری تغذیه مناسب انتخاب کنید
یک رژیم غذایی سالم و متعادل تمام مواد مغذی شما و فرزندتان را تکمیل می کند، اتمام رژیم غذایی باعث می شود که شما یک عادت خوبی برای غذا خوردن داشته باشید، در نظر داشته باشید شما در سه ماهه اول به کالری اضافی نیاز ندارید، شما باید از خوردن غذاهای خاص در دوران بارداری جلوگیری کنید چرا که تغذیه دوران بارداری مهم است و غذاهای مصرفی ممکن است حاوی باکتری، انگل و یا سموم باشد که به فرزند شما آسیب برساند، این شامل برخی از فراورده های لبنی مانند پنیر و تخم مرغ پخته یا خام می شود.

رهایی از بیماری در دوران بارداری
اکثر مادران در طول سه ماهه ی اول بارداری از بیماری رنج می برند، اغلب اوقات با خوردن غذا تهوع می گیرند، بیابید که کدام غذا ها برای شما خوب و کدام غذا باعث می شود که احساس تهوع کنید.
خوراک هایی مانند اسنک یا بیسکوییت، نان میتواند به شما کمک کند، بیماری شما بین ۱۲ یا ۱۴ هفته خوب میشود، اگر شما روزی چند بار استفراغ میکنید و قادر نیستید که آن را کنترل کنید در اسرع وقت به دکتر مامای خود مراجعه کنید.

با علائم خطر در طول بارداری بیشتر آشنا شوید
برخی از علائم بارداری که شما به هیچ وجه نباید آن را نادیده بگیرید وجود دارد، وقتی رحم شما رشد میکند ممکن است شما گرفتگی خفیف در معده و درد شدید و ناگهانی را حس کنید، همیشه با مامای خود در مورد گرفتگی و درد صحبت کنید که برای شما خطرناک نباشد. اگر شما گرفتگی به همراه خونریزی دارید بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید، تا با ارزیابی بیشتر به شما کمک کنند.

در سه ماه اول بارداری تا آنجا که میتوانید استراحت کنید
در سه ماه اول شما احساس خستگی میکنید یا حتی خسته هستید، دلیل این است که سطح هورمون های شما به سرعت در حال تغییر است، شما می توانید استراحت کنید اگر چه میتواند سخت و خسته کننده باشد ولی بهتر از کار کردن است.
سعی کنید حداقل یک شب در هفته زود بخوابید،حتی اگر خوابتان نمیاید یک کتاب یا موسیقی ملایم میتواند به شما کمک کند که بخوابید، تلفن خود را خاموش کنید و به کار فکر نکنید، وقتی نوزاد شما به دنیا میاید خواب برای شما با ارزش میشود،پس تا جایی که میتوانید از خواب لذت ببرید.

در دوران بارداری کافئین را کاهش دهید
شما
می توانید در دوران بارداری از خوردن قهوه لذت ببرید اما شما باید مصرف
قهوه در روز را به ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز کاهش دهید که معادل دو فنجان
قهوه فوری و یا یک فنجان قهوه دم کرده می باشد.
اگر شما بیش از ۲۰۰
میلی گرم در روز در دوران بارداری کافئین مصرف می کنید خطر ابتلا به سقط
جنین را افزایش می دهید، این محدودیت کافئین شامل تمام منابع کافئین از
جمله قهوه، چای سبز، نوشابه،نوشیدنی های انرژی زا می باشد.

آماده شوید تا جنین را ببینید
در اغلب موارد مشکلی در آن وجود ندارد، برای اولین بار سونوگرافی برای شما جالب خواهد بود، معمولا این اسکن در هفته ی دهم و سیزدهم بارداری انجام میگیرد.
در طول سونوگرافی، دکتر ژلی مخصوص روی شکم شما میریزد و با دستگاه دستی به نام مبدل روی پوست شما حرکت میدهد، پس از آن شما قادر خواهید بود که جنین خود را ببینید، سونوگرافیست ضربان قلب جنین شما را کنترل میکند و به شما میگوید که علت آن چیست.

زمانی را تصمیم بگیرید تا بارداری خود را اعلام کنید
برخی از زنان به دوستان، خانواده و همکارانشان میگویند که باردار هستند، برخی هم صبر میکنند تا وارد سه ماهه ی دوم بارداری شوند، در سه ماهه ی دوم بارداری آشکار تر می شود و خطر سقط جنین به طرز چشم گیری کاهش پیدا میکند، اما اگر کار برای شما سخت و خطرناک است شما باید زود بارداری خود را اعلام کنید.

انجام ورزش ملایم در دوران بارداری
انجام ورزش در دوران بارداری،به صورت ملایم و منظم به شما برای مقابله با خواسته های جسمی و روانی کمک می کند، همچنین باعث می شود تا به سادگی وزن خود را کنترل کنید و همیشه روی فرم باشید.

برای راحتی در دوران بارداری ورزش هایی برای تقویت لگن انجام دهید
ورزش های تقویت لگن به شما در بی اختیاری ادرار در دوران بارداری و بعد از زایمان، کمک می کند، اگر شما نمیدانید ورزش های تقویت لگن چیست قبل از بارداری از مامای خود راهنمایی بگیرید، شما با حفظ عادت های خوب بارداری خوبی میتواند داشته باشید.

ماساژ در بارداری
اگر از
سردردهای دوران بارداری و یا کمر درد رنج می برید، و یا فقط نیاز به کمی
ماساژ آرامش بخش دارید.، از همسر خود بخواهید به آرامی پشت، شانه ها و سر،
را مالش دهد که باعث تسکین تنش می شود.

در طول دوره بارداری شریک زندگی خود را درگیر کنید
اکثر مادران علائمی را در اول بارداری خود تجربه میکنند، این یاد آوری فیزیکی، روزانه شما را با نوزادتان پیوند میدهد، این خیلی برای پدران خوشایند نمی باشد.

خرید یک لباس زیر مناسب بارداری و زایمان
حساس شدن سینه ها میتواند یکی از نشانه های اول بارداری باشد، شما نمیتوانید لباس زیر معمول خود را بین حدود هشت هفته و ۱۰ هفته از بارداری استفاده کنید. شما میتوانید برای اینکه سینه هایتان جلوه ی بدی نداشته باشد یک لباس زیر خوب پیدا کنید.

در دوران بارداری کار ها را با امنیت انجام دهید
در
هنگام استفاده از مواد شیمیایی خانگی و تمیز کردن محصولات محتاط باشید،
دستکش بپوشید و از تماس مستقیم با محصولاتی که دارای بخار قوی و برچسب های
هشدار دهنده قوی هستند اجتناب کنید، وقتی که شما مشغول تمیز کردن هستید،
پنجره های خانه ی خود را باز نگه دارید.
به این فکر کنید که بارداری شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، به خصوص اگر شما با اشعه ایکس یا مواد شیمیای کار میکنید.

اگر حین بارداری حال رابطه ی جنسی دارید آن را انجام دهید
در سه ماه اول بارداری،ممکن است بیش از حد خسته، بیمار و برای رابطه ی جنسی استرس داشته باشید، اما اگر شما هیچ مشکلی ندارید دلیلی وجود ندارد که شما و شریک زندگیتان از رابطه جنسی در طول بارداری لذت نبرید.

هزینه های نوزاد
در مورد هزینه های بچه باید فکر کنید، به یاد داشته باشید که برای نوزاد بودجه در نظر بگیرید، این به شما کمک خواهد کرد که برای اقلام گران قیمت مانند تختخواب تاشو و یا یک کالسکه صرفه جویی کنید.

در کلاس های پیش از بارداری ثبت نام کنید
سعی
کنید در کلاس های باداری، پیش از بارداری ثبت نام کنید، تقاضا برای بعضی
از دوره ها بسیار بالا است و منطقه به منطقه می تواند متفاوت داشته باشد،
این کلاس ها به شما از لحاظ روحی و روانی کمک میکند.

علت چاقی در کودکان، خورد و خوراک کارشه در قرن حاضر چاقی به عنوان یک اپیدمی، تمام رده های سنی را مبتلا می‌کند که در این میان زنگ خطر پر سر و صدایی برای کودکان و نوجوانان به خطر درآمده ا...
تهیه غذا با بادمجان کبابی این غذای رژیمی و خوشمزه با بادمجان تهیه می شود پس اگر طرفدار طعم بادمجان هستید پیشنهاد می کنیم این غذای خوشمزه را تهیه کنید هم سالم و دوست ...
مردان و زنانی ایرانی چقدر عمر میکنند؟ هر کشوری شرایط و ویژگی های خاص خودش را دارد و مردم کشورها بر اساس این شرایط و ویژگی ها طول عمرشان متفاوت است.در ایران هم همین طرح اجراست و مردم ایرا...
مراقبت های لازم در بارداری دوقلویی هنگام بررسی کم خطرترین شیوه ی بارداری و زایمان برای شما و فرزندانتان ، شما و پزشک یا مامایتان در یک گروه جدانشدنی تشکیل می دهید . نقش هر دوی شما ...
گشت ارشاد ۲ رکورد فروشنده را زد عکس های فیلم گشت ارشاد ۲   فیلم سینمایی گشت ارشاد ۲ در اکران نوروزی خود توانست از سد فیلم فروشنده که پیش از این رکورد دار سینمای ایران...
تمرینات شل کننده برای کم کردن استرس تمرینات شل کننده برای کم کردن استرس ۱) به پاهای خودتان نگاه کنید. پنجه پا را جمع کند و انقباض عضلانی را بررسی کنید. سپس پنجه پا را بحالت اولیه برگرد...
عکس پروفایل دخترونه آتش زیبا ⋆ دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ 2 بازدید در عکس پروفایل دخترونه آتش زیبا سری جدید از عکس پروفایل دخترانه را قرار داده ایم که شامل 76 عکس بوده...
فیبروم باعث نازایی میشود؟ فیبروم‌ها انواع مختلفی دارند که بسته به اندازه و محل قرارگیری آنها مورد معاینه قرار گرفته و درمان می شوند و با کنترل اندازه‌ی آنها می‌توان عوارض ...
تغذیه در دوران بارداری، بهترین مایعات همه شنیده‌ایم که کافئین موجود در چای و قهوه ضرر دارد، اما چقدر؟ در این دوران چه آبمیوه­ هایی باید مصرف کنیم؟ مصرف آب زیاد باشد یا نه و سوالاتی دی...
دفع پروتئین در بارداری، مراقب باشید سوال:با سلام من هفته ٣٥ بارداری هستم و زمان مراقبت پزشک بهم اعلام کرد که طی دو هفته افزایش وزن داشته ام لذا ازمایش ادرار ٢٤ ساعته دادم و در ادرار...
خوابیدن در دوران بارداری، علت خرخر کردن زیاد مطالعات نشان می‌دهد در زنان باردار مسیر عبور هوا باریك‌تر می‌شود كه علت آن افزایش وزن و فشار بر روی شش‌ها و نای آنها است.افزایش وزن ناشی از رشد نوز...
بارداری و کبد چرب، میتونم حامله بشم؟ سوالسلام.خانمی هستم 29 ساله و تا 2 هفته دیگه قصد دارم باردار بشم. بیماری کبد چرب گرید 1 دارم.خواستم بدونم از الان تا بعد از بارداری چه چیزهایی با...
بالا آوردن شیر در نوزادان، خیلی بی قرار! سوال:بچه من 15 روزشه و بعد از غذا خوردن بالا میاره و بی قراری میکنه و هر بار که شیر بهش میدند، یکم میخوره دوباره ول میکنه و بعد از 5 دقیقه دوباره...
عکس علی دایی در کنار رضا شاهرودی عکسی عالی از پرسپولیس پرستاره دهه هفتاد. علی دایی در کنار رضا شاهرودی خوش تکنیک و پر طرفدار. موهای علی آقا هم که مثل همیشه حرف ندارد! ...
خطرات بارداری دوقلویی سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام خسته نباشید. من توی هفته ٢٣ بارداری دوقلویی هستم و تقریبا هم تغذیه خوبی دارم ولی خیلی سرگیجه دارم و حتی وقتی نشستم یک ...